Redaktor | Fotograf

Powszechnie wiadomo, że obecnie producenci wprowadzają na rynek odmiany hybrydowe swoich modeli w celu zmniejszenia emisji spalin. Niektórzy są do tego zmuszeni przez rygorystyczne emisje, a część wprowadza takie wersje, aby być bardziej eko. Porsche raczej należy do tej pierwszej części, zwłaszcza jeśli chodzi o model 911. Co ciekawe, nadchodząca odmiana jednak będzie klasyczną hybrydą, a nie wersją plug-in.

Każdy fan motoryzacji zna Porsche 911. Wiadomo, że w tym modelu chodzi o przyjemność z jazdy, a także o osiągi. Składają się na nie niska masa i wysoka moc. W związku z tym, Porsche dość niechętnie pracuje nad wprowadzeniem cięższej odmiany hybrydowej tego modelu. Przez długi czas mówiło się o odmianie typu plug-in, jednak teraz okazało się, że niemiecka marka pracuje nad klasyczną hybrydą. Potwierdził to sam szef marki, Oliver Blume. Będzie to więc układ elektryczny z dość małą baterią, która będzie odzyskiwała energię z hamowania i pozyskiwała ją z silnika spalinowego.

Nadchodzące Porsche 911 w wersji hybrydowej - jednak nie plug-in

Oczywiście, moment wprowadzenia takiej wersji musiał nadejść, przez coraz większe restrykcje dotyczące emisji spalin. Jednak możemy być spokojni. Porsche zadeklarowało, że silnik elektryczny w 911 będzie nastawiony na osiągi, a nie jak najniższe spalanie. Oczywiście, jak to bywa w przypadku hybryd, będzie można jeździć na samym prądzie, co z pewnością pomoże w testach WLTP. Przełoży się to na niższe spalanie dla całej gamy. Pomimo tego boost jednostki elektrycznej będzie wysoki, a dodatkowa masa dość niewielka. Zwłaszcza porównując to z rozwiązaniem plug-in.

Nadchodzące Porsche 911 w wersji hybrydowej - jednak nie plug-in

Już od dłuższego czasu wiadomo też, że 911 pozostanie spalinowym modelem tak długo jak to możliwe. Prawdopodobnie nawet dłużej niż do 2030 roku. Elektryfikacja pozostałych modeli nadchodzi jednak wielkimi krokami, a dotknie przede wszystkim Caymana i Macana. To one staną się pełnoprawnymi elektrykami już niedługo. Odmiany elektryczne i hybrydowe modeli Porsche, mają stanowić 50% sprzedaży już w 2025 roku. Wielkie zmiany czekają nas więc już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *