Redaktor | Fotograf

Większość osób kupując auta typu GR Yaris kieruje się emocjami. Bez wątpienia potęguje je także manualna skrzynia biegów, która daje wrażenie większej kontroli. Pomimo tego, część kierowców chciałaby w aucie tego także opcjonalnego automatu, który prawdopodobnie byłby szybszy. Toyota wychodzi im naprzeciw, ponieważ taka odmiana już niedługo trafi na rynek.

Toyota GR Yaris bez wątpienia mocno namieszała w świecie hot-hatchy. Mało kto spodziewał się, że w obecnych czasach, na rynek trafi tak ciekawy model. Napęd 4×4 w tak małym aucie sprawił, że zapragnęło go wielu kierowców szukających emocji. Toyota wiele razy musiała zwiększać produkcję modelu, ponieważ popyt był tak ogromny. Oczywiście, normalnie samochód był oferowany jedynie z manualną skrzynią biegów, która idealnie pasuje do jego charakteru. Teraz jednak, do oferty dołączy również 8-biegowa przekładnia automatyczna, na którą również z pewnością znajdą się klienci.

Toyota potwierdziła już prace nad taką wersją. Ba, nawet pokazała już ją podczas pokazów Toyota Gazoo Rally Racing Challenge. Wizualnie, auto ma wyróżniać się nieco większymi przednimi wlotami powietrza, które mają chłodzić skrzynię. Będzie to klasyczny, 8-biegowy automat, który pozwoli również na manualną zmianę biegów manetkami za kierownicą. Toyota na szczęście nie zdecydowała się na popularną w swoich modelach przekładnię CVT. Póki co jest to dopiero prototyp, jednak wersja produkcyjna zapewne otrzyma identyczne rozwiązanie. Ciekawe, jak zmienią się osiągi w nowej odmianie, jednak prawdopodobnie będą one nieco lepsze niż w wersji z manualną skrzynią biegów.

Toyota GR Yaris niedługo otrzyma 8-biegową, automatyczną skrzynię

Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy do gamy GR Yarisa dołączy taka wersja. Produkcja i tak jest już znacznie wydłużona względem pierwotnych założeń. Możliwe również, że automatyczna skrzynia biegów trafi do GR Corolli, która już niedługo powinna trafić na drogi. Niezależnie które z tych aut otrzyma taką przekładnie, powinna być ona bardzo ciekawą alternatywą dla manuala. Pomimo tego, zapewne większość klientów i tak zdecyduje się na ręczną skrzynię biegów.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *