Honda Civic nowej generacji jest coraz bliżej. W okolicy Hocking Hills w stanie Ohio, USA przyłapano zakumuflowane prototypy.

Złapane na nagraniu prototypy najprawdopodobniej są już modelami będącymi bardzo blisko końcowego produktu. Inną opcją jest to, że są to zakamuflowane modele SI, czyli usportowiona wersja sprzedawana jako sedan, bądź coupe. Wskazywać na to może fakt, że samochody podążały za Civiciem SI obecnej generacji. Nie da się jednak tego jednoznacznie stwierdzić. Ilość kamuflażu była ogromna, a samochody widziane były głównie z przodu, co utrudnia rozpoznanie tego, jaka była to wersja. Honda Civic w podstawowej wersji i nadwoziu sedan została pokazana 18 listopada i potwierdziła to, co wynikało z renderów przygotowanych na bazie szkiców patentowych. Mamy do czynienia z nudnym i poprawnym do bólu sedanem, który z zewnątrz nie wyróżnia się niczym w porównaniu z poprzednią generacją.

Honda Civic

Na większe zmiany zdecydowano się we wnętrzu samochodu. Tam mamy do czynienia z dużym ekranem dotykowym, trójramienną kierownicą z aluminiowym wykończeniem. Wiadomo także, że nie będzie możliwości zakupu modelu z napędem na cztery koła, niezależnie od wersji silnikowej. Jeśli chodzi o dostępne jednostki na ten moment nic nie wiadomo. Producent wciąż nie uchylił rąbka tajemnicy, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Honda Civic

Kiedy możemy spodziewać się ukazywania się nowych informacji? Oficjalna prezentacja modelu produkcyjnego ma odbyć się wiosną 2021 w brytyjskiej fabryce w Swindon. Co ciekawe to miejsce ma zostać zamknięte właśnie w 2021 roku, więc żaden nowy Civic nie będzie pochodzić z Wielkiej Brytanii. Nowa generacja jednego z najpopularniejszych modeli Hondy będzie budowana w USA oraz Japonii. Wracając do zadanego wcześniej pytania. Premiera odbędzie się wiosną, więc detale dotyczące nowego Civica najpewniej będą powoli wypływać przez pierwsze miesiące przyszłego roku. Wtedy poznamy dostępne jednostki, dokładne wyposażenie oraz dowiemy się, czy Honda ma w planach wersję SI. Czekacie na nowego Civica? Czy może stał on się zbyt nudny i nijaki? Dajcie znać w komentarzach!

Foto. CivicXI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *