Grand Prix Malezji na torze Sepang zostało odwołane kolejny rok z rzędu. W jego miejsce pojawi się dodatkowy, drugi wyścig na torze Misano.

Grand Prix Malezji, podobnie jak wcześniej Grand Prix Tajlandii, zostało odwołane. To już drugi rok, kiedy wyścigi na terenie Azji się nie odbędą. Pandemia Covid-19 powoduje największe problemy właśnie w tym rejonie świata. Władze MotoGP zapewne wierzyły do końca w to, że uda się zorganizować chociaż jeden wyścig na dalekim wschodzie. Niestety po raz kolejny stało się inaczej. Warto również przypomnieć, że na torze Sepang na początku roku miały odbyć się testy przedsezonowe. Wówczas także nie doszły one do skutku, pokonane przez trwającą pandemię. Jazdy przeniesione wtedy do Kataru, na znany motocyklistom tor Losail.

FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością ogłaszają odwołanie motocyklowego Grand Prix Malezji, które miało się odbyć na torze Sepang International Circuit w dniach 22-24 października. Trwająca pandemia Covid-19 i wynikające z niej ograniczenia wjazdu do Malezji zobowiązują do odwołania wydarzenia. Mistrzostwa Świata FIM MotoGP z niecierpliwością czekają na powrót na Sepang w 2022 roku, aby ścigać się przed naszymi oddanymi, malezyjskimi fanami. FIM, IRTA i Dorna Sports z przyjemnością potwierdzają, że MotoGP™ powróci na Misano World Circuit Marco Simoncelli od 22 do 24 października, w weekend wcześniej przeznczony do organizacji GP Malezji. Będzie to drugie weekend na klasycznym włoskim torze. Nazwa tego wydarzenia zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie. Data Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini pozostaje niezmieniona.

FIM, IRTA, Dorna Sports
Grand Prix Malezji

W tym momencie do końca sezonu zostało 7 wyścigów. Nie wiadomo jeszcze, jaki los spotka Grand Prix Argentyny na torze Termas de Rio Hondo. Na chwilę obecną jest ono przełożone, jednak niewykluczone, że ta runda także zostanie definitywnie odwołana. W Argentynie oprócz pandemii Covid-19 mieliśmy do czynienia z poważnym pożarem na torze, który zniszczył sporą część infrastruktury. Najbliższe Grand Prix motocyklowych mistrzostw świata odbędzie się na torze Silverstone pod koniec sierpnia. Liderem klasyfikacji generalnej jest Fabio Quartararo, który ma blisko 50 punktów przewagi nad grupą pościgową, czyli Pecco Bagnaią, Joanem Mirem oraz Johannem Zarco.

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *