Frijns

Kwalifikacje do drugiego wyścigu na torze Lausitzring wygrał po raz kolejny Robin Frijns z zespołu Audi Sport Team Abt Sportline, drugi był Nico Mueller z tego samego zespołu,a trzeci Rene Rast z Audi Sport Team Rosberg. Tak więc pierwsza trójka w kwalifikacjach była taka sama jak po pierwszych kwalifikacjach do wyścigu na torze Spa-Francorchamps

Po pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym najszybszy był Mueller,drugi był Rene Rast,a trzeci Mike Rockenfeller. Na piątym miejscu był zawodnik BMW Team RMG-Marco Wittmann,a dziesiąty był dopiero zdobywca drugiego miejsca w sobotnim wyścigu Sheldon van der Linde. Robert Kubica zajął po raz kolejny ostatną, szesnastą pozycję ze stratą sekundy i jednej dziesiątej do najszybszego do tego czasu Muellera. Frijns z kolei cierpliwie czekał, na odpowiedni moment by zaatakować.

ImageNa drugim wyjeździe przez pierwsze dwie/trzy minuty kierowcy dogrzewali opony. Jazda na poważnie o czasy, zaczęła się na dwie minuty przed końcem,kiedy to Ferdinand Habsburg przejechał na fioletowo pierwszy sektor,pozostałe dwa w jego wykonaniu były już mniej spektakularne, ale wystarczyło to by awansować na drugie miejsce.
Chwilę później jednak poprawił się znacząco Rene Rast który wskoczył na prowizoryczne Pole Position.
Na 40 sekund przed końcem wskoczył z powrotem na Pole Position Nico Mueller. Jednak chwilę później wyskoczył Robin Frijns i Holender w ten oto sposób zgarnął po raz kolejny Pole Position i 3 punkty za pierwsze pole startowe.

Czwarty utrzymał się Ferdinand Habsburg w swoim prywatnym Audi ,za nim znaleźli się Duval i Rockenfeller. Siódmy dopiero był najlepszy kierowca jadący autem BMW-Marco Wittmann,dziesiąty był Sheldon van der Linde,a Robert Kubica niestety nie poprawił swojego czasu i znowu zakończył na ostatniej pozycji kwalifikacje.

Image

Dla polskiego kierowcy szykuje się kolejna ciężka przeprawa z dołu stawki,jednak patrząc na tempo wyścigowe kierowcy BMW Orlen Team ART, jeżeli nie będzie przygód takich jak wczoraj z Fabio Schererem,powinna być szansa kto wie może nawet przy odpowiednim zbiegu okoliczności na finisz w pierwszej 10.
Wyścig rozpocznie się o 13:30 i będzie go można oglądać na antenie Eleven Sports.

Foto : @AudiSport i @DTM

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *