DTM start

Rene Rast wygrał pewnie drugi wyścig w Lausitz i przerwał tegoroczny monopol Nico Muellera. Obaj kierowcy razem wpadli na metę.

Już na starcie doszło do ciekawej sytuacji. Robin Frijns – zdobywca Pole Position – wypchnął bowiem z toru Rene Rasta. Sytuację tę próbował wykorzystać Nico Mueller, lecz Szwajcar nic nie ugrał. Wyprzedził go za to Marco Wittmann, z BMW. Chwilę później Rene Rast wyprzedził Frijnsa. Holender postanowił jak najszybciej odzyskać pozycję i… ponownie Niemiec został wypchnięty poza obręb toru w zakręcie numer 1. Sędziowie orzekli, iż kierowca fioletowego Audi musi oddać pozycję. Rodak Maxa Verstappena zrobił to tak szybko, jak tylko mógł. Bardzo dobrze wyścig zaczął Robert Kubica. Nasz driver błyskawica zdołał przesunąć się na P13, wyprzedzając Scherera, Neweya oraz Auera.

Rene Rast

Pierwszym kierowcą, który zjechał do alei serwisowej był Sheldon van der Linde. Reprezentant Republiki Południowej Afryki pojawił się tam już na ósmym okrążeniu. Po Afrykaninie na zjazd zdecydowali się Jamie Green oraz Loic Duval. Na dwunastym okrążeniu do swoich mechaników zjechał Robin Frijns, który w tamtym momencie był na drugim miejscu. Okrążenie później manewr powtórzył Rast. Niemiec wyjechał przed Holendrem, lecz reprezentant Kraju Tulipanów miał przewagę w postaci bardziej dogrzanych opon i bez problemu uporał się z reprezentantem naszych zachodnich sąsiadów. Kilka kółek później do alei serwisowej zjechał Kubica. Ponownie pit-stop nie był udany i Krakowianin spadł na P15. Chwilę potem wyprzedził go Fabio Scherer.

Na 25. kółku Rast skutecznie zaatakował Frijnsa w pierwszym zakręcie. Holender na jego szczęście nie miał w planach agresywnej obrony i manewr zakończył się powodzeniem. Dwa okrążenia potem Jamie Green śmiało zaatakował Sheldona van der Linde w tym samym miejscu. Problem jednak był taki, że Brytyjczyk był zdecydowanie za daleko, by to miało prawo się udać. Próba tak jak każdy przewidział nie zakończyła się manewrem wyprzedzania, a Afrykanin dopytywał swojego inżyniera co to miało być.

W górę stawki piął się Rockenfeller, który najpierw wyprzedził Greena, a potem van der Linde. Na 34. okrążeniu Nico Mueller wyprzedził Marco Wittmanna. Szwajcar tym samym wysunął się na P3. Trzy okrążenia potem awarię zanotował Green, co oznaczało dla niego koniec wyścigu. Na tym samym kółku Mueller wyprzedził Frijnsa i zaczął gonić Rasta.

Image

Wkrótce się okazało, że strategia Sheldona van der Linde nie była odpowiednia i każdy po kolei zaczął go mijać. Wittmann wyprzedził Frijnsa i awansował na P3. Jednak prawdziwa walka nastąpiła na ostatnim okrążeniu. Mueller w błyskawicznym tempie gonił Rasta. Ostatecznie to Rast wpadł na metę pierwszy, z przewagą 0,089 sekundy. Robert Kubica zajął w wyścigu 13 miejsce.

Tak oto prezentują się pełne wyniki wyścigu:

Rene Rast

Foto. @DTM; @Audi; @BMW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *