Fernando Alonso przeszedł dziś operację złamanej górnej szczęki po jego wczorajszym pechowym wypadku rowerowym w Szwajcarii.

Fernando Alonso wczoraj uczestniczył w niefortunnym wypadku podczas swoich treningów w Szwajcarii. Kierowca Alpine mocno poturbował się próbując uniknąć zderzenia z samochodem. Hiszpan został natychmiastowo został przewieziony do szpitala. Fernando przyznawał, że czuje się dobrze, lecz trzeba było jeszcze przebadać ciało dwukrotnego mistrza świata. Po Internecie hulały plotki o tym, że „Ferdi” ma złamaną rękę lub inną kończynę ciała.

Fernando jest przytomny i czuje się dobrze, czekamy na kolejne badania. Alpine F1 Team na dziś kończy przekazywanie informacji na ten temat. Następne wiadomości zostaną przekazane jutro.

Komunikat Alpine F1 Team
Fernando Alonso

Dużo fanów oraz ekspertów od razu ruszyło do szukania następcy za Fernando. Można było usłyszeć o Nico Hulkenbergu, który jak wiemy z poprzedniego sezonu ma spore doświadczenie w zastępowaniu niedostępnego kierowcy. Zawodnicy F2, którzy są w akademii Alpine także zostali zabrani pod lupę. Mówimy tu o Christianie Lundgaardzie oraz Guanyu Zhou. Jednakże wszystkie te plotki zostały rozwiane przez dzisiejsze stanowisko Alpine F1 Team o stanie zdrowia ich hiszpańskiego kierowcy.

Przez wczorajszy wypadek rowerowy, Fernando Alonso był pod obserwacją w szpitalu w Szwajcarii. Lekarze dostrzegli problem w jego górnej szczęce i przeprowadzili udaną operację. Zespół lekarzy jest zadowolony z kondycji Fernando po zabiegu. Alonso zostanie w szpitalu pod baczną obserwacją na następne 48 godzin. Po kilku dniach odpoczynku Fernando będzie gotowy wrócić do treningów. Jesteśmy przekonani, że nasz zawodnik będzie w pełni sił przed rozpoczęciem sezonu 2021. Alpine F1 Team oraz Fernando Alonso dziękują za wasze wszystkie życzenia i w następnych godzinach dalej będziemy przekazywać informacje na temat stanu zdrowia Hiszpana.

Fernando Alonso

Jak widać, Fernando ma się dobrze, lecz trzeba przyznać, że wczorajszy wieczór był naprawdę nerwowy. Rzadko się zdarza, że kierowca przed rozpoczęciem sezonu doznaje jakieś kontuzji, która może mieć wpływ na jego początek kampanii lub całą karierę. Tak czy siak informacja o udanej operacji jest bardzo pozytywnym znakiem i życzymy Fernando szybkiego powrotu do zdrowia.

Fernando Alonso

Foto. materiały prasowe Grupy Renault

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *