Fernando Alonso

Fernando Alonso wystartuje z drugiego pola do Grand Prix Kanady i liczy na to, że w pierwszym zakręcie uda mu się ograć Maxa Verstappena.

Sobotnie sesje przed Grand Prix Kanady rozegrano w deszczowych warunkach, w których doskonale odnalazł się Fernando Alonso. 40-latek niespodziewanie utrzymał typową dla Alpine dobrą formę z piątku i wygrał trzeci trening, a następnie uzyskał drugi rezultat w czasówce. W tym sezonie najlepszymi wynikami Alonso w kwalifikacjach były dotychczas siódme miejsca w Arabii Saudyjskiej i Monako. W niedzielę po raz pierwszy od Grand Prix Niemiec 2012 hiszpański weteran ruszy do wyścigu z pierwszego rzędu.

Hiszpan świętuje drugie miejsce po kwalifikacjach przed Grand Prix Kanady

Pewnie, że jest to niespodzianka. W piątek byliśmy szybcy, ale odkryliśmy, że w soboty czasami nie mamy aż tak szybkiego auta jak w piątki, więc nie byliśmy tym specjalnie podekscytowani. Jednak dzisiaj po wygraniu trzeciego treningu pomyśleliśmy “Ok, jeśli wciąż będzie padać podczas kwalifikacji, to może być dobra sobota” i tak się stało, z czego jestem zadowolony.

Fernando Alonso

Rewelacyjne drugie miejsce zdecydowanie przerosło oczekiwania ekipy Alpine. 10. kierowca klasyfikacji generalnej zamierza dać z siebie wszystko w pierwszym zakręcie i spróbuje odebrać prowadzenie Maxowi Verstappenowi.

[Red Bull i Ferrari] jeżdżą w innej lidze. W naszych najśmielszych snach nie marzyliśmy o pole position, więc nawet miejsce w pierwszym rzędzie jest zdecydowanie lepsze od wszelkich naszych oczekiwań. (…) Celem jest prowadzenie na pierwszym okrążeniu. Będę maksymalnie atakował w pierwszym zakręcie, po tym mogą mnie ścigać i ze mną walczyć, ale byłoby miło prowadzić w wyścigu.

Fernando Alonso
Fernando Alonso

Alonso przyznaje, że będzie niezwykle ciężko dotrzymać tempa Red Bullom i Ferrari, więc znakomitym wynikiem byłby finisz nawet poza czołową czwórką.

Realistycznie trudno mi ocenić, jakie są możliwości na jutro. Powiedziałbym, że powinniśmy walczyć o miejsce w pierwszej piątce. Mamy znakomitą pozycję startową, ale znamy nasze ograniczenia i widzieliśmy w wielu wyścigach, jak mimo startu z ostatnich pól, przebitych opon na 1. okrążeniu lub czegokolwiek innego, Ferrari czy Red Bull finiszują ze sporą przewagą nad nami. Więc sądzę, że pierwsze cztery miejsca są zajęte. Piąte miejsce byłoby dla nas jak zwycięstwo i prawdopodobnie to jest pozycja, w którą powinniśmy celować.

Fernando Alonso

Hiszpan został najstarszym kierowcą, który wystartuje z pierwszego rzędu od 2012 roku. Do wyścigu o Grand Prix Chin z drugiego pola ruszył 43-letni wówczas Michael Schumacher. Alonso 29 lipca skończy 41 lat.

Foto. Oficjalne materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *