Max Verstappen dominuje w kwalifikacjach i zdobywa Pole Position do Grand Prix Kanady drugi kończy równie fenomenalny Fernando Alonso.

Max Verstappen utrzymuje fenomenalną formę, zdobywając piętnaste Pole Position w karierze.

Jedno było pewne po treningu, będą deszczowe kwalifikacje, na szczęście deszcz nie był już tak intensywny i zawodnicy od razu wyjechali na tor. Pewnym było także to, że Charles Leclerc i Yuki Tsunoda wystartują z końca stawki za wymianę komponentów, jednak jeden jak i drugi zawodnik mogli namieszać w kwalifikacjach, poprzez eliminowanie innych zawodników w Q1 i Q2. George Russell i Fernando Alonso rozpoczęli z wysokiego C. Hiszpan potwierdzał dobrą formę z trzeciego treningu, niemrawo początkowo wyglądały Red Bulle, jednak po kilku kółkach Max Verstappen zaczął się kręcić lepsze czasy, jak i pozostali zawodnicy, a to dlatego, że warunki na torze zaczęły się poprawiać. Ostatecznie Holender zakończył Q1 na pierwszym miejscu, a zaraz za nim Alonso i zawodnicy Ferrari. Dobrej formy z treningu nie potwierdził Sebastian Vettel, Niemiec odpadł w Q1, kończąc rywalizację na siedemnastym miejscu. Najlepiej jednak spisali się domowi faworyci, Nicholas Latifi nie rozbił bolidu i skończył na dziewiętnastym miejscu, natomiast Lance Stroll był osiemnasty z sekundą straty do kolegi z zespołu.

Przebieg Q2

Warunki się poprawiły i niektórzy zawodnicy postanowili zagrać Va Banque i wyjechali na oponach przejściowych. Niektórym się to opłaciło, Alonso znalazł się na pierwszym miejscu z blisko pól sekundową przewagą nad Verstappenem. Niestety Alex Albon nie miał tyle szczęścia i uderzył w bandę, jednak nie uszkodził bolidu. Kilka sekund później w zakręcie numer trzy rozbił się Sergio Perez, tym samym Meksykanin zakończył swoją przygodę w kwalifikacjach. Problemy, ale natury technicznej spotkały Lando Norrisa, Brytyjczyk zakończył zmagania na Q2 bez czasu. Fernando Alonso i Max Verstappen byli w innej lidze, natomiast świetnie spisali się Guanyu Zhou i Mick Schumacher, obaj znaleźli się w Q3. Razem z Mickiem w Q3 zameldował się Kevin Magnussen. Valtteri Bottas i Alex Albon dołączyli do pechowców, jakimi byli Perez, Norris i Leclerc, który odpuścił jazdy w Q2.

Max Verstappen

Przebieg Q3

Warunki się poprawiły jednak, nie na tyle aby założyć slicki, chociaż jeden zawodnik zaryzykował, był nim George Russell. Niestety Brytyjczyk obrócił się i uszkodził lekko bolid. W Q3 Verstappen był nie do przebicia, Holender wygrał z przewagą sześciu dziesiątych, nad równie fenomenalnym Fernando Alonso., trzeci skończył Carlos Sainz.

Fot: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *