Ferdinand Habsburg

Ferdinand Habsburg obiera nowy kierunek w wyścigach samochodowych. Austriak w przyszłym roku będzie się ścigał w Asian Le Mans Series.

Ferdinand Habsburg będzie dzielić samochód najwyższej klasy (LMP2) z rodakiem, Rene Binderem i mistrzem Euroformula Open, Yifei Ye. Załoga ta jeździć będzie dla najlepszych w poprzednim sezonie Algarve Pro Racing.

Zawsze lubiłem jeździć poza Europą, ponieważ zawsze można dowiedzieć się czegoś o innych kulturach i innych rodzajach wyścigów. Wejście do Asian Le Mans Series 2021 dla Algarve Pro na Bliskim Wschodzie będzie nową przygodą, z której bardzo się cieszę.

Ferdinand Habsburg

Potomek ostatniego cesarza Austrii już ma pewne doświadczenie z wyścigami długodystansowymi. W 2019 brał u dział w wyścigu 24-godzinnym na torze Daytona. Pierwsza runda odbędzie się w lutym na torze Yas Marina Circuit w Abu Dhabi. Odbędą się tam aż cztery wyścigi w dniach: 4-6 luty i 18-20 luty.

Koledzy z zespołu Habsburga także nie mogą się doczekać wspólnej walki o jak najwyższe cele z Algarve Pro Racing. Na pewno wszyscy wyciągną z tego sezonu jakieś korzyści.

Jestem wdzięczny za możliwość dołączenia do Algarve Pro Racing i nie mogę się doczekać startu w Asian Le Mans Series po raz pierwszy. Możliwość pracy z jednym z najlepszych zespołów w LMP2 jest dla mnie czymś wyjątkowym i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu na torze Yas Marina na początku lutego. Zwycięzca w klasyfikacji generalnej otrzyma zaproszenie na 24-godzinny wyścig Le Mans, więc naszym celem jest zdobycie mistrzostwa.

Rene Binder

Jestem naprawdę podekscytowany czekającym mnie wyzwaniem. Mam dość duże doświadczenie i sukcesy w single-seaterach. Jednak Asian Le Mans Series zapewni kilka nowych elementów, z którymi będę musiał się uporać, aby być konkurencyjnym. Samochody LMP2 są większe i cięższe niż te w kategoriach juniorskich, do których jestem przyzwyczajony. Struktura wyścigów wieloklasowych kładzie znacznie większy nacisk na opony i zarządzanie, więc będzie się czego uczyć.

Yifei Ye
Ferdinand Habsburg

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *