Szef zespołu Gresini Racing, Fausto Gresini kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Włoch 27 grudnia został przewieziony do szpitala Santa Maria w miejscowości Scaletta. Następnie rzecznik Gresini Racing przekazał informację, że dzisiaj szef ekipy został przewieziony do szpitala Maggiore Carlo Pizzardi w Bolonii. Fausto Gresini, przebywa na oddziale specjalistycznym. Jego stan zdrowia na razie pozostaje nieznany.

Fausto Gresini

Po pozytywnym wyniku COVID-19 odkrytym na krótko przed przerwą świąteczną Fausto Gresini, po początkowym okresie izolacji w domu 27 grudnia został przewieziony do szpitala Santa Maria della Scaletta w Imola. Dzisiaj szef zespołu Gresini Racing został przetransportowany do szpitala Maggiore Carlo Alberto Pizzardi w Bolonii. Fausto, jest stale monitorowany. Będziemy aktualizować informacje na temat jego stanu zdrowia.

Rzecznik Gresini Racing

Warto podkreślić, że ekipa Gresini Racing niedawno ogłosiła odłączenie się od fabrycznego zespołu Aprilli. W 2022 roku będą kontynuować swoją przygodę z MotoGP jako zespół satelicki. Najprawdopodobniej będą korzystać z motocykli Aprili.

Fausto Gresini

Cieszymy się, że możemy ogłosić zawarcie umowy z IRTA, dzięki której będziemy uczestniczyć w MotoGP przez pięć lat, począwszy od 2022 r. Nie będziemy już reprezentować Aprilii jako zespołu fabrycznego, więc będziemy kontynuować jako niezależny zespół, robiąc to z dużym zaangażowaniem i chęcią. Jest dużo do zrobienia i wiele rzeczy do zdefiniowania i przekazania. Oczywiście pracujemy już nad tym ogromnym projektem i stopniowo będziemy ujawniać szczegóły. Bądźcie czujni!

Fausto Gresini

Fausto Gresini to, założyciel jednego z niezależnych zespołów Klasy Królewskiej. Kieruje zespołem, który nosi jego imię, odkąd wszedł do najwyższej klasy w 1997 roku (500GP, a później MotoGP). Wcześniej współpracował z Hondą, a następnie połączył siły z Aprilią przy tworzeniu fabrycznego projektu tej ekipy w MotoGP. W Klasie Królewskiej Gresini Racing zwyciężyło łącznie w 14 wyścigach i stanęło 41 razy na podium. Miejmy nadzieję, że Fausto Gresini wróci do zdrowia i będzie kontynuował historię swojej ekipy w MotoGP.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *