Fausto Gresini

Fausto Gresini od blisko dwóch miesięcy przebywał w szpitalu Maggiore Carlo Alberto Pizzardi w Bolonii z powodu zarażenia się COVID-19.

Fausto Gresini zaraził się koronawirusem pod koniec grudnia. Początkowo został przewieziony do szpitala w miejscowości Scaletta. Następnie został przetransportowany na oddział intensywnej terapii do Maggiore Carlo Alberto Pizzardi w Bolonii. Początkowo, stan Włocha poprawiał się, chociaż zawsze potrzebny był respirator do pomiaru poziomu tlenu we krwi, to Włoch był w pełni przytomny. Niestety po pewnym czasie stan Fausto znacznie się pogorszył. Niedawno zespół ogłosił, że stan Włocha jest krytyczny. Wczoraj późnym wieczorem Włoskie media podały informacje, że Fausto Gresini zmarł. Jednak jego syn zdementował te wiadomości, pisząc, że stan ojca jest krytyczny, ale nadal jest wśród nas. Niestety rano zespół Gresini Racing wydał oświadczenie mówiące o tym, że Włoch opuścił nasz świat.

Wiadomość, której nigdy nie chcielibyśmy przekazać, i którą niestety jesteśmy zmuszeni podzielić się z wami wszystkimi. Po prawie dwóch miesiącach walki z COVID-19, Fausto Gresini niestety zmarł kilka dni po ukończeniu 60 lat. Wszyscy członkowie Gresini Racing jesteśmy myślami z rodziną Fausto: jego żoną Nadii i czwórką dzieci Lorenzo, Luca, Alice i Agnese… a także wszystkimi, którzy mieli okazję go poznać i pokochać przez lata.

Gresini Racing

Kondolencje już wczoraj złożyli zawodnik Aprili Racing Team Gresini, Aleix Espargaro. A także Jorge Martin, który w barwach zespołu Gresiniego zdobył tytuł mistrza świata w klasie Moto3 w sezonie 2018.

Fausto Gresini świętujący tytuł Jorge Martina w Moto3

Fausto Gresini to dwukrotny mistrz świata w klasie 125cm3. Następnie założył zespół Gresini Racing. W 2001 i 2010 roku święcił triumfy z Daijiro Kato i Tonim Eliasem w klasie Moto2 i wcześniej zwanej 250cm3. W najwyższej klasie odniósł łącznie 14 zwycięstw. W jego zespole jeździło dwóch znakomitych zawodników, którzy przedwcześnie odeszli z tego świata. Kajiro Kato zmarł wskutek obrażeń na torze Suzuka. Natomiast w 2011 roku na torze Sepang zginął Marco Simoncelli. Dołączamy do społeczności MotoGP i składamy kondolencje rodzinie, przyjaciołom i zespołowi Gresiniego. Spoczywaj w pokoju Fausto.

Foto: materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *