Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Akcje serwisowe nie są niczym nowym w motoryzacji, a teraz Audi przeprowadza kampanię na modele A6 Allroad, RS6, RS7 i Q7 z roku modelowego 2021

Dzisiaj bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników przy budowaniu samochodów. Stale dąży się do zmniejszenia liczby wypadków oraz łagodzenia obrażeń, które w ich udziale powstają. Dlatego jeśli pojawiają się jakieś nieprawidłowości, to producenci natychmiastowo podejmują działania, które mają za zadanie naprawić nieprawidłowości. Tak też jest w przypadku Audi, które wzywa na serwis 166 samochodów. Chodzi konkretnie o modele A6 Allroad, RS6 Avant, RS7 Sportback i Q7, których produkcja przypada na okres pomiędzy lipcem a sierpniem 2020 roku. Są to samochody z 2021 roku modelowego, czyli najnowsze wcielenia wspomnianych modeli.

Audi RS6 Avant

Na czym polega problem? Otóż całym winowajcą jest czujnik zderzeniowy w przednich drzwiach. Konkretnie chodzi o złącze elektryczne, które w momencie uderzenia może się rozłączyć, a to nie wywoła reakcji, jaką jest wystrzelenie kurtyn powietrznych (lub reakcja będzie opóźniona), a także może mieć negatywny wpływ na napinacze pasów bezpieczeństwa. To powoduje, że osoby znajdujące się w takim aucie mają znacznie podniesione ryzyko odniesienia obrażeń na skutek wypadku. W związku z tym postanowiono wezwać samochody z wadliwym czujnikiem na serwis, w celu jego wymiany.

Audi A6 Allroad

„Z powodu tymczasowej usterki (około 6 godzin) w procesie odlewania ciśnieniowego u poddostawcy (Continental był producentem komponentów), odlew obudów czujnika mógł nie zostać w pełni uformowany, co spowodowało niedoskonałość geometrii zamka” 

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

W styczniu 2021 roku ma nastąpić wezwanie właścicieli na serwis i jak na razie akcja dotyczy modeli skierowanych na rynek amerykański. Nie wiadomo, czy podobne awarie są również obecne na innych rynkach i mamy szczerą nadzieję, że nie. Wymiana zostanie przeprowadzona bez kosztowo i wszystkie działania powinny zostać zrealizowane w pierwszym kwartale 2021. Do tej pory nie doszło do żadnego zdarzenia związanego ze wspomnianą awarią.

Audi RS7 Sportback

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *