Formula 1 poinformowała, że spośród prawie 5000 wykonanych próbek na obecność koronawirusa, dwie z nich zwróciły wynik pozytywny. Obie osoby zostały już odizolowane.

To, że możemy spodziewać się koronawirusa w padoku F1, było prędzej czy później. FIA zależało, by stało się to jak najpóźniej. Prawdopodobnie dlatego, by dociągnąć ten sezon ,,z rozpędu” do końca. Bańki dla wszystkich zespołów, przepisy dla mechaników i kierowców ograniczające możliwości poruszania się, odstępy i tak dalej. Mimo wszystko mechanicy są sfrustrowani podwójnymi standardami między nimi a szefami i kierowcami, którzy mogą na przykład wrócić do domu, jeśli widzą się z osobami z ich ,,bańki” (niektórzy i tak łamali przepisy, na przykład Charles Leclerc). Zmęczenie i zdenerwowanie może negatywnie wpłynąć na ich pracę. Jednak mimo tych wszystkich środków ostrożności, nie udało się uniknąć – wykryto pierwsze przypadki COVID-19.

Spośród 4997 przebadanych próbek, dwie ukazały wynik pozytywny. Osoby zostały już odizolowane i odesłane na kwarantannę. Prawdopodobnie są to osoby odpowiedzialne za obsługę toru, lecz FIA nie ma zamiaru podawać personaliów tychże ludzi.

Hungaroring

Między piątkiem 10 lipca a czwartkiem 16 lipca przeprowadzono 4997 testów na COVID-19 na kierowcach, członkach zespołu i personelu. Spośród nich, dwie uzyskały wynik pozytywny. Osoby te nie były obecne w Austrii. Zostały usunięte z toru i odizolowane. To samo zrobiono z osobami, które miały z nimi bliski kontakt.

Żadne szczegółowe informacje dotyczące zespołów lub osób nie będą upubliczniane przez Formułę 1 ani FIA. Wyniki badań będą standardowo ujawniane co siedem dni.

Komunikat prasowy FIA

Musiało się to stać prędzej, czy później. Teraz zadaniem FIA jest niepozwolenie, by koronawirus po raz kolejny przerwał organizację zawodów. F1 jest pierwszym globalnym bądź międzynarodowym sportem, który wrócił do działania w post-pandemicznej rzeczywistości. Wiemy, że to pojedyncze przypadki nie wpłyną na przebieg Grand Prix Węgier. W momencie publikacji tego testu rozpoczyna się trzecia sesja treningowa. O 15:00 mają rozpocząć się kwalifikacje.

koronawirusa

Foto. materiały prasowe serii; @McLarenF1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *