Na szczycie drugiego dnia testów przedsezonowych DTM znalazł się Ferdinand Habsburg za kierownicą Audi RS5. Robert Kubica był dziewiąty.

Podobnie jak wczoraj, jazdy trwały do około 9 do 18 z przerwą obiadową w godzinach 12-14. Na torze pojawiło się jedenastu kierowców. BMW pokazało się w składzie Wittman, Auer, Eng oraz Robert Kubica w klienckim zespole producenta z Bawarii – BMW Orlen Team ART. Bawarczycy wciąż czekają na 22-letniego Jonathana Aberdeina, który utknął w Kapsztadzie. Traci więc on kolejny dzień testów DTM i nie wiadomo, czy w ogóle się na nich pojawi. Nie otrzymaliśmy dzisiaj żadnych nowych informacji w jego sprawie. Za kierownicą samochodów Audi zasiedli Muller, Green oraz Duval. Reprezentantem Audi WRT był Fabio Scherer, a w prywatnym samochodzie giganta z Ingolstadt zasiadł prawnuk ostatniego cesarza Austrii – Ferdinand Zvonimir Maria Balthus Keith Michael Otto Antal Bahnam Leonhard Habsburg-Lothringen.

Mimo niezbyt optymistycznych prognoz, kierowcy mieli do dyspozycji suchy tor przez cały dzień. Pozwoliło to prawie każdemu na realizację swoich programów. Na przejechanie pokaźnej liczby okrążeń nie mógł liczyć tylko Francuz Loic Duval, który zmaga się ze złamanym obojczykiem. Urazu doznał podczas jazdy po górach pod Genewą dwa tygodnie temu. Pomimo problemów zdrowotnych, kierowca Audi zdołał wykręcić piąty czas dnia, który wynosił 1:19.587.

DTM

Dokładnie tak samo jak wczoraj, pierwszego i drugiego kierowcę rozdzielała zaledwie jedna setna sekundy. Tym razem role się odwróciły i to Audi było na szczycie. Habsburg podczas porannej sesji wykręcił czas 1:19.319s i zaliczył 140 okrążeń. W dobrej formie jest również Philipp Eng. Niemiec po wczorajszej wygranej sesji testowej, dziś zajął drugą pozycję z czasem 1:19.329.

Robert Kubica zajął odległe 9. miejsce, lecz i teraz przypominamy to, co w trakcie jakichkolwiek testów przedsezonowych. Niezależnie od serii wyścigowej, czasy podczas testów są jedynie poglądowe, ponieważ nie wiadomo jakie programy realizują kierowcy. Polak poprawił swój czas względem wczorajszego. Dzisiaj na jego koncie widniało okrążenie przejechane w 1:19.783. Jak już wczoraj wspominaliśmy, kierowca z Krakowa ma niewątpliwie najlepszą sytuacje spośród wszystkich kierowców. Jako jedyny w stawce będzie obecny na każdej sesji testowej. Wynika to z tego, że BMW Orlen Team ART ma tylko Roberta Kubicę jako kierowcę, więc nie musi on nikomu udostępniać swojego samochodu.

DTM

Foto. Twitter @DTM; @BMWMotorsport

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *