Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Pandemia koronawirusa spowodowała, ze dostawy Land Rovera Defendera mogą być nieco opóźnione, jednak powoli wszystko wraca do normy, a fabryka wznawia prace

Land Rover Defender jest produkowany w Nitrze na Słowacji, czyli około 200 km od Polskiej granicy. Jednak ta fabryka przez blisko 8 tygodni stała, co było spowodowane epidemią koronawirusa. Auto miało swoją premierę we wrześniu 2019 roku, na targach we Frankfurcie, a do tej pory dostarczono zaledwie kilkaset sztuk. W całym tym kryzysie widać jednak światełko w tunelu, bo Słowacka fabryka właśnie zaczyna wracać do pracy i tym samym rusza produkcja Land Rovera Defendera, więc stopniowo straty będą odrabiane, chociaż opóźnień w dostawach nie będzie łatwo zniwelować. Warto dodać, że nowy Defender będzie sprzedawany w 128 krajach, więc mowa o dostawach na cały świat.

Land Rovera Defendera

W Polsce Defender 90 zaczyna się w cenniku od 241 900 złotych. Oczywiście mowa o wersji podstawowej, bo gdy już wybierzemy wariant First Edition to cena przekracza 333 tysiące złotych, a Defender X to wydatek co najmniej 473 tysięcy złotych. Najdroższa konfiguracja to Defender 110 X z silnikiem 3.0 R6 o mocy 400 KM (jest to miękka hybryda). Przyspieszenie do setki dla tego auta to 6,1 sekundy, a prędkość maksymalna to 208 km/h. Bazowo trzeba zapłacić 488 600 złotych, jednak spędzając chwilę w konfiguratorze można przekroczyć 600 tysięcy (nam udało się stworzyć Defendera za 625 tysięcy). Nie jest to mała kwota, ale z drugiej strony czasem bazowe SUV’y potrafią kosztować więcej, a tutaj mówimy o rasowej terenówce, która wjedzie w ciężki teren.

Land Rovera Defendera

Nowego Land Rovera Defendera można dalej zamawiać w salonach, jednak zalecamy, aby wcześniej zapytać o przewidywany termin dostawy. Nie zapowiada się, aby po drodze napotkane były jakieś inne przeszkody z dostawami, a obecne opóźnienie nie wynika z winy producenta, ale z sytuacji jaka panowała (i nadal panuje) na całym świecie. Mamy nadzieję, że klienci, którzy odbiorą swoje wymarzone auto będą z niego zadowoleni i frajda z jazdy wynagrodzi im czas jaki musieli oczekiwać.

Części do samochodów Land Rover – sprawdź na https://czesci.lr.pl/

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *