Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Honda przeprowadza akcję serwisową dla ponad 1,4 mln aut w związku z możliwością wystąpienia awarii pompy paliwowej w ponad 11 modelach

Wielkie akcje serwisowe to nic nowego w motoryzacyjnym świecie. Od czasu do czasu zdarzają się mniejsze lub większe wezwania do serwisu. Tym razem padło na Hondę, a konkretnie na ponad 1 400 000 aut. Cała sprawa dotyczy modeli Accord (2018), Civic Hatchback, Civic Type R, HR-V, Fit (2019) oraz Insight (2019-2020). Oprócz tego dotyczy to samochodów spod marki Acura, czyli przeznaczonych na rynki amerykański, kanadyjski, hongkoński, meksykański oraz chiński, a są to modele RDX, RLX, RLX Sport Hybrid (2019) i NSX (2018-2019). Jak widać jest to sporo modeli, a liczba egzemplarzy jest jeszcze większa, więc Honda zmaga się z ogromną akcją. Jednak o co konkretnie chodzi?

Honda

Otóż okazuje się, że te samochody mogą mieć problem z niskociśnieniową pompą paliwa, umieszczoną w zbiornikach. Może to prowadzić do awarii, co w rezultacie skutkować będzie zmniejszeniem mocy pojazdu lub jego całkowitym zatrzymaniem. Honda podaje, że jak na razie nie stwierdzono żadnych awarii w pojazdach i o niczym takim nie wiadomo. Jednak skąd wziął się ten problem, skoro nie ma żadnych namacalnych kłopotów? Otóż mogło dojść do sytuacji, gdzie wirniki pompy miały kontakt z rozpuszczalnikiem, co w rezultacie skutkować może pęknięciami na ich powierzchni. Jak wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać niż zwalczać skutki, więc tutaj plus dla Hondy za działania zapobiegawcze.

Jeśli zastanawiacie się czy wasz pojazd jest objęty akcją serwisową to producent przewidział potrzebę przekazania takiej informacji. Można wpisać VIN samochodu na specjalnej stronie (link tutaj) i pojawi się wam informacja czy wasze auto może mieć problem z pompą paliwa czy też nie. Oczywiście Honda będzie informować właścicieli tych pojazdów o konieczności wizyty w serwisie i wymianie pompy paliwa na nową bez żadnych opłat. Także jeśli posiadacie jedno z wymienionych aut to warto zainteresować się tą sprawą.

Honda

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *