Ostatnimi czasy BMW Serii 2 zostało przyćmione przez premiery kontrowersyjnych pod względem designu modeli takich jak Seria 7, 3 oraz X7, a ostatnio, również przednionapędową Serię 1. Czyżby zbliżała się nowa „Dwójka”?

Od premiery M2 Competition, cyfra 2 w kontekście BMW pojawiała się na językach niezwykle rzadko. Najpewniej ze względu na liczne i dość kontrowersyjne premiery innych modeli bawarskiego producenta. BMW F22/F23 widnieje w ofercie producenta już od 2014 roku. Zważywszy, że wyższe modele nowej gamy modelowej zostały już zaprezentowane, domyślać się można, że następcę zobaczymy w przeciągu kilku miesięcy, a BMW serii 2 jest już przygotowywane.

Najwyraźniej te domysły towarzyszyły popularnemu grafikowi tworzącemu pod pseudonimem X-Tomi Design, który postarał się zwizualizować nam jak taki samochód mógłby wyglądać. Widać tu bardzo dużą inspirację pokazaną ostatnio Serią 1. Nie bez przyczyny, ponieważ Seria 2 to w praktyce „Jedynka” w nadwoziu coupé lub cabrio. Całkiem niedawno po sieci krążyły zdjęcia szpiegowskie BMW Serii 2 Gran Coupé. Nietrudno dostrzec podobieństwa również tamtego auta do tego fanowskiego projektu, więc można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, iż tak właśnie będzie wyglądała druga generacja najmniejszego coupé z Monachium.

Tylko czy nowe BMW Serii 2, skoro jest tak blisko spokrewnione z „Jedynką”, również otrzyma poprzecznie ułożony silnik i napęd na przednie koła? Jest to bardzo wątpliwe, gdyż byłoby to strzałem w kolano w wykonaniu BMW. Obecna „Dwójka”, a w szczególności odmiana M2 jest uważana za ten model marki, który daje najwięcej frajdy, najwięcej „Radości z Jazdy”, która jest hasłem reklamowym tego producenta od wielu lat. Pozbawienie małego coupé napędu na tył na pewno odtrąciłoby od niego wielu potencjalnych klientów, więc raczej nie ma powodów do obaw o nowe BMW Serii 2.

Foto. X-Tomi Design, materiały prasowe BMW, Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *