Chevrolet Camaro

Brzmi nietypowo, prawda? Chevrolet Camaro na powyższym renderze został przerobiony na ,,super kombi”. Czy sprawdziłby się w życiu codziennym?

Chevrolet Camaro nie ma ostatnio łatwego życia. Porażka sprzedażowa względem Forda Mustanga oraz Dodge’a Challengera to jedno, ale bardziej producenta z Detroit powinny martwić bany od Kalifornii i Waszyngtonu ze względu na klocki hamulcowe, które zawierają więcej miedzi niż pozwalają na to przepisy. W tych dwóch stanach (szczególnie w tak ważnej dla każdego producenta Kalifornii) Chevrolet ma więc związane ręce do roku modelowego 2022. Czy takie okoliczności nie proszą się wręcz o ryzyko i próbę uderzenia w niszę, by zwiększyć dopływ potencjalnych klientów? Szczególnie, gdy dochodzą nas głosy o planach kompletnego zabicia Camaro, gdy zakończy żywot jego obecna generacja.

Z pomocą amerykańskiemu producentowi przychodzi pomysł Camma Fishera, który na Instragramie kryje się pod pseudonimem camm_fish. Bazą dla jego renderu był Chevrolet Camaro SS w wersji przedliftowej. Sam zainteresowany przyznał, że podczas tworzenia tego auta inspirował się również Audi RS6 Avant. Oczywiście, jako że ma to ciągle być muscle car z Detroit, ,,Camaro Super Wagon” wciąż posiada tylko przednią parę drzwi. Część przetransplantowana z amerykańskiego wozu ma w sobie części z kilku wersji wyposażenia. Autor pobawił się nimi i stworzył swoją wymarzoną wersję, dokładając do tego kuper z RS6.

Czy jest to render dziwny? Tak. Czy takie auto mogłoby być funkcjonalne w życiu codziennym? Tak. Czy taki samochód dałoby radę komuś sprzedać? Cóż… tu zaczyna się mały problem. Entuzjastyczne podejście komentujących tę pracę wydaje się jednak potwierdzać tezę, że tego rodzaju projekt mógłby trafić w pewną niszę. Zresztą, Camaro powoli zbliża się do miejsca, gdzie jedyną opcją będzie eutanazja. Oczywiście są to niemające przełożenia na rzeczywistość gdybania, ale jeżeli swoim ostatnim tchnieniem Chevrolet miałby zaszokować i niejako wpisać się do historii, to dlaczego nie pójść w taką stronę?

Taki projekt wręcz musi dzielić społeczność fanów, więc nie może zabraknąć prostego pytania do was – hot or not?

Foto. @camm_fish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *