Carlos Sainz uważa, że na skróceniu zimowych testów przedsezonowych ucierpi wielu zawodników, którzy zmieniają zespoły po tym sezonie.

Testy mają zostać skrócone z sześciu do trzech dni. Jednak Hiszpanowi, jak i zapewne reszcie kierowców, którzy zmieniają po zakończeniu tego roku barwy ten pomysł się nie podoba. Carlos Sainz przechodzi do Ferrari, Daniel Ricciardo wejdzie na miejsce Sainza w McLarenie, a do Astona Martina zawita czterokrotny Mistrz Świata, Sebastian Vettel.

Jak w półtora dnia przygotować się do sezonu bez wcześniejszej wiedzy, jak samochód się zachowuje? To praktycznie niemożliwe, aby jakkolwiek to zrobić. Ta zmiana sprawi, że moja pierwsza połowa sezonu w Ferrari będzie bardzo trudna. Tak jak dla Fernando, Daniela i innych kierowców, którzy zmieniają zespół. Nie rozumiem, dlaczego to tylko trzy dni, półtora dnia na kierowcę. Nie jestem tego zwolennikiem, zwłaszcza, że w sezonie nie ma testów.

Carlos Sainz
Carlos Sainz

W najlepszym położeniu wydaje się być wracający do stawki Fernando Alonso. Renault chce, by dwukrotny mistrz świata wziął udział w testach młodych kierowców. Nie da się ukryć, że brzmi to komicznie. Jednak jest to świetna okazja dla Hiszpana, żeby lepiej zrozumieć funkcjonowanie bolidu. W dodatku Alonso nie jest zawodnikiem z obecnej stawki kierowców F1, dzięki czemu Renault w czystej teorii może wykonać taki ruch. Dodatkowo Hiszpan przejechał 100 kilometrów w tegorocznej konstrukcji zespołu z Enstone w trakcie dnia filmowego na torze pod Barceloną. Dwa tygodnie temu Renault zorganizowało kolejny przejazd na torze w Bahrajnie. Jednak tym razem Alonso jechał maszyną z 2018 roku.

Carlos Sainz także chętnie przetestowałby tegoroczny SF1000 w trakcie grudniowych testów młodych kierowców na torze Yas Marina w Abu Dhabi. Jednak nie wiadomo, czy FIA pozwoli na taki ruch.

To zależy od osobistych interesów innych zespołów, które muszą zostać uzgodnione, a FIA musiałaby przyznać zgodę na takie testy. Nie jest tajemnicą, że byłbym zainteresowany wzięciem udziału w tym teście. Pojeździć trochę bolidem Ferrari.

Carlos Sainz

Ostateczna decyzja odnośnie tego, gdzie mają się odbyć testy przedsezonowe jeszcze nie zapadła. Prawdopodobnie odbędą się one na Bahrain International Circuit.

Carlos Sainz

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *