Jenson Button uważa, iż Fernando Alonso dzięki swojemu doświadczeniu z innych serii wyścigowych zmienił swoje nastawienie do pracy zespołowej.

Dwukrotny mistrz świata z lat 2005 i 2006, Fernando Alonso wróci w przyszłym roku do ścigania się w królowej motorsportów. Hiszpan po jedenastu latach przerwy dołączy do ekipy z którą odniósł swój największy sukces dotychczas w F1. Zespół Renault daje już trzecią szansę Fernando na jeżdżenie swoją maszyną.

Popularny „Ferdi” (nazywany tak przez Flavio Briatore) zdecydował się na comeback po dwóch latach nieobecności na gridzie. W 2018 roku postanowił zakończyć swoją karierę w zespole McLaren. Jak już wiemy, jego emerytura nie trwała długo… Podczas przerwy od F1, Alonso zdołał wygrać 24-godzinny wyścig Le Mans z Sebastienem Buemim oraz Kazukim Nakajimą w Toyocie. Hiszpan próbował także swoich możliwości w rajdzie Dakar na początku tego roku oraz postanowił powalczyć o potrójną koronę w Indianapolis 500.

Alonso

Jenson Button, czyli były team mate Alonso z McLarena uważa, że przerwa od F1 mogła dobrze wpłynąć na psychikę 39-latka. Brytyjczyk porównuje sytuację do Kimiego Raikkonena, który opuścił świat Formuły w 2009 roku, po czym w 2012 wrócił pełen siły i głodu walki o najwyższe cele.

Raikkonen odszedł z F1 i przez kilka lat ścigał się w innych seriach motorowych, po czym zobaczył jak dobra jest Formuła 1. Dlatego właśnie kierowcy do niej wracają i też dlatego Fernando wraca. To faktycznie pomaga i wierzę, że wróci silniejszy. Będzie on na pewno bardziej doświadczony i bardziej poświęcony pracy zespołowej. Będzie to kompletnie inny kierowca. Jestem ciekawy tej przemiany… bądźmy szczerzy, trzy lata temu żaden zespół nie chciałby Fernando jako kierowcy. Zdecydowanie teraz jest on lepszym “team playerem”, jest to potrzebne do odniesienia sukcesu.

Jenson Button

Brytyjczyk wypowiedział się na temat swojego odczucia po zakończeniu kariery w F1. Mistrz świata z 2009 roku przyznał, że karierę mógł jednak zakończyć trochę za szybko.

Może to zabrzmi śmiesznie, ale wydaje mi się, że przedwcześnie skończyłem swoją karierę, teraz trochę tego żałuję. Tak czy siak łatwo teraz mówić, jeździłem w tym sporcie przez 17 lat i potrzebowałem już zamknąć ten rozdział.

Jenson Button

Fernando Alonso wraca w przyszłym sezonie do ścigania się i to jest fakt. Podzielone są jednak zdania, czy Hiszpan będzie team playerem w Renault, czy znów będzie kierowcą, który patrzy tylko na siebie i jest kolokwialnie mówiąc… samolubny. Musimy poczekać do Grand Prix Australii 2021, aby się o tym przekonać.

Fernando Alonso

Foto. materiały prasowe Renault

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *