Izera w wersji hatchback po raz pierwszy została przyłapana podczas jazdy! Polska marka nagrywa film promocyjny na zamkniętym odcinku S2.

Zaprezentowana w lipcu tego roku Izera to w 100% polska marka, która do tej pory zaprezentowała światu dwa prototypy samochodów – hatchbacka oraz SUV-a. Nazwa jest rzecz jasna zaczerpnięta od rzeki, która ma swoje źródło na granicy polsko-czeskiej i przepływa przez Góry Izerskie w głąb terytorium naszych południowych sąsiadów. Premiera obu modeli wywołała niemałe zamieszanie, lecz od początku było jasne, że do tego projektu należy podchodzić z dystansem – żadne z aut nie zostało bowiem pokazane w ruchu mimo zapewnień, że wersja hatchback jest gotowa do jazdy. Dzisiaj prawdopodobnie nareszcie doczekaliśmy się potwierdzenia tych doniesień.

Izera

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na swoim koncie twitterowym poinformowała o wizycie Izery na zamkniętym odcinku S2, który wytycza południową obwodnicę Warszawy. Jest to model hatchback i patrząc na zdjęcia wygląda na to, że w końcu widzimy auto w ruchu. Kręcony jest bowiem film promocyjny, który w niedługim czasie ma ujrzeć światło dzienne. Na zdjęciach opublikowanych przez GDDKiA po raz pierwszy również widzimy Izerę w świetle dziennym i auto pod względem designu naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Nie wiemy jeszcze, czy egzemplarz uchwycony na fotografiach jest już gotowym produktem, czy po prostu kolejną wersją prototypową. Cieszy jednak fakt, że projekt ciągle idzie do przodu i jesteśmy w stanie ujrzeć widoczne postępy. Do wszystkich doniesień należy jednak podejść ostrożnie – pamiętamy przecież jeden polski samochód, który jeździł, a skończył marnie.

Izera

I hatchback, i SUV marki Izera ma przyspieszać do setki w około 8 sekund i rozpędzać się do 160 km/h. Zasięg ma wynosić przyzwoite 400 kilometrów, a do seryjnej produkcji oba modele mają trafić już w 2023 roku. Co powinno bardzo cieszyć, projekt ma wsparcie wielu polskich firm, które są gotowe do zakupu tych samochodów do swoich flot. Oczywiście zapewnienia leżą daleko od realnej transakcji, lecz samo zainteresowanie może przynieść marce naprawdę wiele dobrego. Teraz musimy cierpliwie czekać na kolejne wieści dotyczące Izery oraz promocyjny film.

Izera

Foto. @GDDKiA

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *