Mazda3 Turbo może być mocniejszym graczem niż nam się z początku wydawało. Pokazują to najnowsze testy i filmy od właścicieli tego auta.

Mazda3 Turbo w ciągu ostatnich kilkunastu dni zalała wręcz media społecznościowe i serwisy motoryzacyjne, a jak dobrze wiemy internetowy hype często bardzo dobrze wpływa na popularność i sprzedaż samochodu. Hot-hatch od producenta z Hiroszimy nie został co prawda wbrew nadziejom fanów dołączony do wygasłej gamy Mazdaspeed ze względu na podążanie marki w stronę segmentu premium, jednak jego osiągi dalej robią wrażenie. Silnik zapożyczony z modelu CX-5 o pojemności 2.5 litrów dzięki turbosprężarce jest w stanie osiągnąć 250 koni mechanicznych przy użyciu 93-oktanowej benzyny (odpowiednik liczby 98 w Europie), co jest dość przyzwoitym wynikiem. To auto niestety nie będzie sprzedawane na Starym Kontynencie ze względu na normy emisji spalin, lecz z drugiej strony Oceanu Atlantyckiego dochodzą do nas coraz to ciekawsze informacje.

Mazda 3 Turbo

Wiele portali, a także zwykłych użytkowników Mazdy 3 Turbo rozpoczęło mocne testy osiągów auta. Jak się okazuje, potencjał hot-hatcha od Japończyków jest naprawdę zaskakujący. Kanał MazdaMovement postanowił zrobić dwa testy przyspieszenia od 0 do 60 mil na godzinę – pierwszy z przejechanymi zaledwie 164 kilometrami dał wynik 6.46 sekundy. Drugi, gdy przebieg wynosił już około 1300 kilometrów, zakończył się świetnym wynikiem na poziomie 5.75 sekundy! Jako że 60 m/h to około 96.5 km/h, można z pewnością zakładać, że do naszej setki ten samochód rozpędzi się w mniej niż sześć sekund, co widać na filmiku.

Mazda3 Turbo naprawdę nie ma się czego powstydzić. Z takim rezultatem stoi ona bowiem w tym samym rzędzie, co Volkswagen Golf GTI, Renault Megane R.S, Hyundai i30N czy Honda Civic Type-R, czyli najwięksi gracze w segmencie hot-hatchy. Cena także jest dość konkurencyjna, bo wersję hatchback można dorwać za 31 845 dolarów – lekko ponad 120 tysięcy złotych. Sedan jest zaś o tysiąc dolców tańszy. Stawiając tę kwotę obok 149 tysięcy złotych za Golfa GTI czy 142 za Megane R.S, są to bardzo rozsądne pieniądze.

Mazda3 Turbo wydaje się solidnym wyborem, który dodatkowo wyposażony jest w napęd na cztery koła, czym wyróżnia się spośród konkurencji. Te wszystkie czynniki sprawiają, że ten samochód może szturmem wbić się do czołówki sprzedaży na rynku hot-hatchy!

Mazda 3 Turbo

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *