Callum Ilott, któremu nie udało się zdobyć fotela w Formule 1 na rok 2021, został dziś ogłoszony trzecim kierowcą Ferrari na przyszły sezon.

Callum Ilott po bardzo dobrej kampanii w F2 zapewnił sobie posadę we włoskim zespole. Brytyjczyk po fenomenalnej walce z Mickiem Schumacherem o mistrzostwo świata Formuły 2 był łączony z Haasem oraz Alfą Romeo na rok 2021. Ekipa z Hinwil kilka tygodni temu potwierdziła jednak Kimiego Raikkonena oraz Antonio Giovinazziego jako podstawowych kierowców na przyszły sezon. Jedyną możliwością dla Ilotta był więc Haas F1 Team. I tutaj cytując znane nam zdanie ze Scooby Doo: „wszystko by się udało gdyby nie te wścibskie”… tu powinno być dzieciaki, lecz w przypadku sprawy Calluma pasują bardziej „pieniądze”. Do gry wszedł Nikita Mazepin z potężnym zastrzykiem gotówki i amerykański zespół postawił na Rosjanina. Tę sprawę możemy porównać do pecha Nycka De Vriesa. Holender i mistrz F2 z zeszłego roku także jest utalentowanym kierowcą, lecz bez kontaktów oraz pieniędzy. Ilott za to od dawna jest już związany z Ferrari. Brytyjczyk w 2017 roku dołączył do jej akademii kierowców.

Jestem dumny z tego, że będę trzecim kierowcą Scuderii w przyszłym sezonie. Jestem zdeterminowany do pracy w zespole czy to na torze, czy to poza nim. Wszystkie te nowe rzeczy będą dla mnie wzywaniem. Dzięki tej pracy dużo się nauczę i nabiorę doświadczenia. Dam z siebie 100% podczas pracy w sezonie 2021, aby być lepszym kierowcą i pomóc zespołowi. Chciałbym podziękować Akademii Ferrari oraz głównej ekipie. Bez ich wsparcia nie byłoby mnie tu, więc jeszcze raz dziękuję im za podarowaną mi szansę. Jestem w tym programie od 2017 roku i cieszę się, że mogę kontynuować swoją drogę z tym zespołem.

Callum Ilott
Callum Ilott

Ilott swoje pierwsze przejazdy bolidem F1 miał zaliczyć podczas piątkowych treningów na torze Nurgburing. Niestety dla Brytyjczyka, pogoda tego dnia płatała figle i sesja została odwołana. Kolejną szansę Callum dostał na torze Fiorano. Wicemistrz F2 mógł wtedy zasiąść za kierownicą SF71H czyli maszyną Ferrari z 2018 roku.

Callum potwierdził równocześnie, że na sezon 2021 nie wraca do Formuły 2.

Przegrałem tylko o 14 punktów, nie chcę tłumaczyć
dlaczego odpuszczam sezon. Wydaję mi się, że gdy jesteś w TOP3 to nie musisz ponownie udowadniać swoich możliwości.

Callum Ilott

Callum przejechał dziś cały dzień za kierownicą bolidu Alfy Romeo podczas testów dla młodych kierowców na torze w Abu Dhabi. Brytyjczyk wykręcił ósmy czas.

Callum Ilott

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *