Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowe BMW iX3 rozpocznie ekspansję producenta w segmencie samochodów elektrycznych i otworzy drogę dla innych modeli wykorzystujących tą technologię

Przygoda BMW z samochodami elektrycznymi trwa już jakiś czas i nie jest to nowy temat dla producenta. Jednak gama pojazdów elektrycznych przechodzi pewne poważne zmiany, które mają pomóc w optymalizacji technologii i wprowadzeniu na rynek wielu atrakcyjnych modeli. W pełni elektryczne BMW to dotychczas i3 (oraz i3s), ale to wkrótce się zmieni, bo już tego lata ma pojawić się iX3. Dyrektor generalny BMW, Oliver Zipse, powiedział, że spodziewa się tego modelu w produkcji już latem tego roku. Widać więc, że BMW kieruje swoje wydatki w stronę technologii elektrycznej, która dzisiaj wydaje się najbardziej przyszłościowym kierunkiem. Jednak co konkretnie zaoferuje nowe BMW iX3?

BMW iX3

Mówi się, że iX3 zaoferuje baterie o pojemności 74 kWh, co ma pozwolić na przejechanie 440 km na pełnym ładowaniu. Jest to wynik przystępny, a musimy wziąć pod uwagę, że mówimy o Crossoverze wielkości X3. Według pierwszych zapowiedzi BMW, auto ma rozwijać moc na poziomie około 270 KM. Przy użyciu szybkiej ładowarki, baterie będzie można naładować od 0 do 100% w mniej niż 30 minut. BMW nie pochwaliło się jeszcze osiągami iX3, ale 270 KM powinno dać rezultat w okolicy 6 sekund do setki. Te informacje jednak wkrótce powinno zweryfikować BMW, bo oficjalna premiera iX3 jest coraz bliżej.

Oczywiście Crossover będzie wstępem do elektrycznych modeli BMW, bo jeszcze w tym roku ma zadebiutować elektryczna seria 4, która zostanie jednocześnie najmocniejszym wariantem tego modelu. Produkcja BMW iX3 odbywać się będzie w Shenyang w Chinach i będzie to również pierwszy model wyprodukowany wyłącznie w tej fabryce. Za niedługo producent powinien ujawnić nieco więcej szczegółów odnośnie modelu, którego celem jest zdominowanie segmentu samochodów elektrycznych. Kluczowa tutaj będzie cena, bo w obecnej sytuacji na świecie, sprzedaż nowych aut bardzo zmalała.

BMW iX3

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *