Alpine zaprezentowało w Paryżu tegoroczny model A522. Który ma otworzyć nowy rozdział w historii marki i zespołu z Enstone.

Poprzedni rok był całkiem udany dla nowej marki w Formule 1, jaką jest Alpine. Francuski zespół zakończył sezon na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, zdobywając jedno zwycięstwo i najniższy stopień podium w Katarze.

Wiele się działo wokół zespołu z Enstone. Przed startem tegorocznej kampanii niespodziewanie nastąpiły zwolnienia osób, które były dotychczasowym fundamentem w postaci Marcina Budkowskiego i Alaina Prosta. Tego typu zmiany nie wróżą najlepiej o sytuacji w zespole, może jednak to część planu. Zamknięcie poprzedniego rozdziału i otworzenie kolejnego.

Z wielką przyjemnością prezentujemy dziś nasz A522 światu, wyznaczając kolejny rozdział w podróży Alpine do Formuły 1. W Alpine mamy jasny plan i wizję, mamy jednych z najlepszych ludzi w branży, którzy pomagają nam iść naprzód i realizować nasze ambicje. Nasz zespół jest teraz silniejszy i, mamy nadzieję, przyszłościowy.

Laurent Rossi

Na dzisiejszej prezentacji pojawiły się najważniejsze postacie z ekipy. Luca De Meo, Laurent Rossi i nowy szef zespołu, Otmar Szafnauer. Oprócz tej trójcy pojawili się także kierowcy – Fernando Alonso, Esteban Ocon i Oscar Piastri.

Dobrze jest wrócić. Ciężko pracowałem, aby być gotowym na nowy sezon. Oczekiwanie trwało długo po tym, jak zmiana przepisów została opóźniona z powodu pandemii. Samochód wygląda fantastycznie dzięki nowym przepisom i podoba mi się nowe malowanie. Mamy nowy silnik i jesteśmy przekonani, że mieliśmy dobry rozwój dla tej nowej generacji samochodów. Nie dowiemy się, gdzie wszyscy stoją, aż do Bahrajnu, ale cieszymy się, że możemy zabrać samochód na testy w tym tygodniu. Mam nadzieję, że nowe przepisy zadziałały i w tym roku będziemy mieli bardziej ekscytujące wyścigi koło w koło.

Fernando Alonso

Warto dodać, że Alpine zaprezentowało dwie palety barw tegorocznego bolidu. Powstał bowiem również niemal w pełni różowy bolid, który ma być użyty w pierwszych dwóch rundach sezonu. Natomiast przez resztę sezonu będziemy widzieć niebieski z różowymi wstawkami po boku z logiem nowego sponsora, jakim jest BWT.

Alpine

Jestem oczywiście bardzo podekscytowany, że nie tylko zobaczę A522 po raz pierwszy, ale także pojadę nim w tym tygodniu. To zawsze zaszczyt jeździć nowym samochodem Formuły 1 po raz pierwszy, ponieważ znasz całą ciężką pracę, która odbyła się za kulisami obu fabryk w Enstone i Viry. To uczucie i odpowiedzialność są naprawdę wyjątkowe. Czuję się przygotowany, czuję się gotowy fizycznie, więc wyruszmy na tor i zobaczmy, co mamy w naszych rękach w tym roku.

Esteban Ocon

Foto: materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *