Redaktor | Fotograf

Volkswagen up! to bez wątpienia jeden z najlepszych samochodów klasy miejskiej. Jednak wielu klientów do poruszania się po mieście wybiera również auto z napędem elektrycznym. Niemiecki producent wyszedł im więc na przeciw i w 2013 roku wprowadził elektryczną odmianę e-up! do produkcji. Pozwalała ona na komfortowe przemierzanie ulic, a za niewygórowaną cenę oferowała dobry zasięg i całkiem bogate wyposażenie. Już w tym roku, auto powróci do oferty Volkswagena.

Segment miejskich aut elektrycznych w ostatnich latach mocno się rozwinął. Wielu producentów chce mieć swoje udziały w tej popularnej klasie. Nie inaczej jest z Volkswagenem, który od 2013 roku oferował swój miejski model Up! w odmianie elektrycznej pod nazwą e-up!. Niestety, w 2020 roku pojawił się duży problem z realizacją zamówień, czego skutkiem była niemal dwuletnia przerwa w produkcji. Teraz jednak model powraca i od tego roku znów będzie częścią oferty niemieckiego producenta.

Volkswagen e-up! wraca do oferty producenta po problemach z produkcją

Choć oczywiście e-up! to wciąż kontynuacja modelu, który na rynku jest od niemal dziesięciu lat, nie może narzekać na brak zainteresowania. W Niemczech, w 2021 roku, był to drugi najpopularniejszy elektryk na rynku. To właśnie głównie ten czynnik skłonił Volkswagena do wznowienia przyjmowania zamówień na ten model. Głównym czynnikiem, dzięki któremu ten model jest popularny jest oczywiście cena, ponieważ przyzwoicie wyposażoną odmianę Style Plus można zakupić za około 27 tysięcy euro.

Volkswagen e-up! wraca do oferty producenta po problemach z produkcją

Volkswagen e-up! korzysta z dość dużej jak na ten segment baterii o pojemności 32kWh. Oczywiście, zasięg nie jest powalający, jednak według normy WLTP maksymalny zasięg wynosi 258 kilometrów. Pod maską elektrycznego Volkswagena pracuje silnik o mocy 82 koni i momencie obrotowym 210 niutonometrów, co zapewnia przyzwoite osiągi. Najbliższą konkurencją dla miejskiego Volkswagena jest Dacia Spring, która jest jednak niemal dwa razy słabsza i oferuje dużo mniejszy zasięg. e-up! pozostanie najmniejszym przedstawicielem gamy jeszcze przez jakiś czas. Jego następca prawdopodobnie otrzyma nazwę powiązaną z rodziną ID.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *