Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wielu twierdziło, że auto pokroju Up! nie może odnieść na rynku sukcesu, jednak jak widać ten model doczekał się nawet wersji R-Line oraz GTI

Ostatnio Volkswagen zdecydował się usunąć wariant 3-drzwiowy z Golfa, bo była to najsłabiej sprzedająca się wersja nadwozia. Jednak jeśli tęsknicie za 3-drzwiowym nadwoziem w wariancie GTI to ta sama marka ma dla was model Up!, który teraz przeszedł mały facelifting i wprowadza wiele zmian. To niepozorne miejskie auto na światłach pokona nie jednego przeciwnika, bo kryjący się pod maską silnik 1.0 115 KM pozwala rozpędzić się do setki w 8,8 sekundy. Dodatkowo można poczuć klimat prawdziwego GTI, gdyż fotele są obszyte materiałem w charakterystyczną kratę. Jednak odświeżona wersja na rok 2020 wprowadza nie tylko zmieniony wygląd, ale również wersję R-Line, która dotychczas była dostępna w większych modelach marki z Wolfsburga.

Wspomniany Up! R-Line wyróżnia się czarnym dachem oraz obudowami lusterek w tym samym kolorze, a do tego ma opcjonalne 17-calowe felgi (standardowo 16-calowe). Auto jest dosyć bogato wyposażone jak na wersję R-Line przystało i tak znajdziemy na pokładzie podgrzewane fotele przednie, światła przeciwmgielne czy elektrycznie składane lusterka, a do tego w wielu miejscach są obecne emblematy z logo “R-Line”. Oprócz tego dostępne są wersje White oraz Black Edition, które występują tylko w wersji pięciodrzwiowej i wyróżniają się kontrastowym wykończeniem zależnym od koloru wybranego w nazwie wariantu. Nie dostaniemy tutaj wersji 3-drzwiowej, bo ta oferowana jest tylko dla wersji podstawowych oraz topowego wariantu GTI.

Cenowa różnica między wariantem podstawowym, a R-Line wynosi 1 700 EUR, co w Polsce dałoby różnicę około 7 tysięcy złoty. Oficjalnie nowy Up! GTI nie jest dostępny w polskim konfiguratorze, a możemy wybierać tylko wariant bazowy, White Style, Black Style oraz wersję Beats. Musimy jeszcze trochę poczekać aż zawita u nas R-Line oraz nowy GTI, bo to bardzo ciekawa propozycja w tym segmencie samochodów. W najbliższym czasie do oferty powinien dołączyć e-Up!, czyli wariant elektryczny, który będzie oferował zasięg na poziomie 260 km i prędkość maksymalną wynoszącą 130 km/h. Jego cena ma zaczynać się od około 84 900 złotych, lecz to wciąż nie potwierdzona informacja.

Foto. materiały prasowe Volkswagen

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *