Redaktor | Fotograf

Ford Ranger od zawsze był dość popularnym w Europie modelem. Choć oczywiście rynek pick-upów nie jest tutaj tak rozwinięty jak w USA, wciąż można znaleźć nisze entuzjastów tego segmentu. Z pewnością wielu z nich pokusi się o zakup nowej wersji Raptor amerykańskiego pick-upa. Otrzyma silnik V6 o mocy niemal 300 koni mechanicznych, a także bardzo agresywną, sportową stylistykę.

Choć pick-upy nie są szczególnie popularne w Europie, wciąż jest to dość atrakcyjny rynek dla wielu producentów. Jest w nim obecny oczywiście Ford, który słynie z produkcji wielu modeli w tym segmencie. Jego kluczowym przedstawicielem w Europie jest model Ranger, czyli dość mały pick-up, który jednak zaskarbił sobie dużą popularność. Ford właśnie pokazał nam odmianę Raptor, czyli najbardziej emocjonującą wersję.

Nowy Ford Ranger Raptor - Silnik V6 i niemal 300 koni mechanicznych

Najważniejsze jest oczywiście to co pod maską. Ranger otrzymał silnik znany nam już w Europie z modelu Explorer. Niestety, w stosunku do SUVa jest on nieco słabszy, jednak nadal robi wrażenie. Szczególnie, gdy porównamy go z poprzednią jednostką stosowaną w tym “sportowym” modelu, czyli dwulitrowym dieslem, jednak nadal pozostanie on w ofercie. Tym razem pod maskę zawędrowało prawdziwe V6, dzięki czemu auto rozwija naprawdę dużą moc. Konkretnie są to 292 konie mechaniczne. Maksymalny moment obrotowy wynosi 491 niutonometrów. Wszystko trafia oczywiście na cztery koła za pomocą 10-biegowej skrzyni automatycznej. Co ciekawe, Raptor otrzyma system znany z Forda GT i Focusa ST, który utrzyma ciśnienie doładowania aż do 3 sekund po odpuszczeniu gazu.

Nowy Ford Ranger Raptor - Silnik V6 i niemal 300 koni mechanicznych

Ranger Raptor otrzymał teraz także sztywniejsze zawieszenie, a także większe możliwości terenowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć wielu elementów stylistycznych, dzięki którym pick-up wygląda naprawdę agresywnie. Również wnętrze ma teraz wiele sportowych, czerwonych akcentów, a także duży ekran centralny. Zamiast klasycznych zegarów oferowany jest wyświetlacz, a w opcji jest wielu asystentów kierowcy. Dostawy w Europie rozpoczną się już tego lata, a auto prawdopodobnie nie pojawi się na rynku USA.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *