Redaktor | Fotograf

Jeśli seryjne RSQ8 to dla Ciebie zamało to może skusisz się na specjalną propozycję od ABT? Powstanie tylko 125 sztuk z okazji urodzin tunera

Producenci aut uwielbiają obchodzić różne rocznice, wydając różne ciekawe odmiany swoich aut. ABT planuje świętować swoje urodziny w typowy dla siebie sposób. Planuje wydać limitowaną wersję podrasowanego Audi RSQ8. Zgodnie z obchodzoną rocznicą powstanie jedynie 125 sztuk. Jak zawsze w przypadku tego niemieckiego tunera, auto jest mocno zmodyfikowane zarówno pod względem stylistycznym, jak i technicznym.

RSQ8

Z zewnątrz od razu rzucają się w oczy elementy wykonane z włókna węglowego. Jest ich naprawdę sporo, z przodu znajdziemy m.in. grill i splitter, a z tyłu dyfuzor czy spoiler. ABT postarało się także o wyjątkowe felgi. ABT High Performance HR o rozmiarze 23 cali świetnie prezentują się na RSQ8. Zmieniony został również układ wydechowy, który teraz ma 4 nieco mniejsze końcówki, zamiast dwóch ogromnych.

RSQ8

Duże zmiany zaszły pod maską. ABT zmieniło 4-litrowy silnik V8, dodając nowy intercooler oraz modyfikując software. Pomogło to uzyskać moc na poziomie 740 koni oraz moment obrotowy wynoszący teraz 920Nm. Bez wątpienia są to liczby, które pomogą RSQ8 wgniatać w fotel jeszcze bardziej. Prędkość maksymalna ma teraz wynosić aż 315 kilometrów na godzinę! Jest to niespotykana wartość jak na SUVa.

RSQ8

Wnętrze auta również doczekało się kilku modyfikacji. ABT oferuje swoją kierownicę, która jest wykonana częściowo z włókna węglowego. Na pokładzie znajdziemy również fotele z przeszyciami z nazwą tunera oraz modelu. Oczywiście są one skórzane i sportowe. Deska rozdzielcza oraz wiele elementów także doczekało się wykończenia z włókna węglowego. Na tunelu środkowym znajdziemy też informację o tym, że jest to 1 ze 125 egzemplarzy.

RSQ8

Auto powinno pojawić się na drogach już niedługo. Biorąc pod uwagę swoją wyjątkowość i stopień modyfikacji, na pewno znajdzie się sporo klientów na nowy model. Osiągi i wygląd modelu na pewno zrekompensują cenę, która prawdopodobnie będzie dość wysoka. Zapewne poza wersją limitowaną, w przyszłości na rynku pojawi się także kilka innych odmian RSQ8 od ABT.

Fot. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *