Zupełnie nowe Audi RS6 kolejny już raz wpadło w ręce niemieckiego tunera. Specjaliści z ABT Sportsline przenieśli auto na zupełnie nowy poziom wyposażając je w dodatkowe elementy, które mają na celu polepszyć wydajność całego układu. Zmiany nie ograniczają się jedynie do mechanicznych.

Zmiany zewnętrzne w Audi RS6-R widoczne są przede wszystkim z przodu. Do przedniego zderzaka dołożona została efektowna dokładka. Wykonana ona jest w całości z włókna węglowego. Wycięcia po obu stronach splitera mają na celu poprawę aerodynamiki pojazdu. Ponadto samochód wyposażony jest w zupełnie inne obręcze przeznaczone tylko i wyłącznie do tego modelu. W tylnej części pojazdu również zauważyć możemy zmiany, a raczej dodatkowe elementy. Niestandardowy układ wydechowy wymusił na producencie zmianę dyfuzora, który trzeba przyznać, że teraz robi jeszcze większe wrażenie. Nowością dodaną przez niemieckich specjalistów jest również zintegrowany tylny spojler.

Audi RS6

Oczywiście poza zestawem dodatków karoserii, które sprawiają, że auto wygląda jeszcze bardziej agresywnie, firma nie zapomniała o zmianach mechanicznych. Seryjnie Audi RS6 generuje moc 600 koni mechanicznych. Ulepszenia wykonane przez ABT pozwalają rozwinąć moc 730 koni mechanicznych oraz legitymować się momentem obrotowym rzędu 920 Nm. Dzięki tym liczbom sprint do pierwszej “setki” trwa 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona do 320 km/h. Warto dodać, że modyfikowana jednostka V8 jest już z nami od jakiegoś czasu. Dzięki temu firmy tuningowe ją znają, co z kolei wpływa na liczbę ilości ulepszeń jednostki. Wiele z tych pakietów odczuwalnie wpływa na wydajność silnika, ale nie wpływa na jego żywotność.

Audi RS6

ABT wyprodukuje dokładnie 125 egzemplarzy RS6-R. Sprawia to, że auto staję się naprawdę unikatowe. Ze względu na cenę modyfikacje również stają się unikatowe. Cały pakiet od firmy ABT kosztuje 69 900 EUR. Nie da się ukryć, że cena szokuje ponieważ za jej równowartość moglibyśmy stać się posiadaczami nowego Audi RS3. Poniżej możecie zobaczyć video z ujęciami.

Foto. Audiotography

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *