Yuki Tsunoda

Yuki Tsunoda może z pewnością zaliczyć początek tego sezonu do udanych. Rok temu nie było jednak tak kolorowo.

Początek obecnego sezonu jest całkiem udany dla młodego kierowcy AlphaTauri. Yuki Tsunoda zebrał 10 punktów w czterech rundach, z czego z jednej wykluczyła go awaria jego samochodu. Jest to znacznie lepszy start niż przed rokiem, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż bolid AlphaTauri prezentuje się nieco gorzej, co widać również po formie Pierre’a Gasly’ego, który na ten moment przegrywa zespołową rywalizację.

O ile ten sezon dla Tsunody jest udany, tak nie można tego powiedzieć o roku poprzednim. W swym debiutanckim sezonie miał on co prawda obiecujący pierwszy wyścig, lecz kolejne rundy były raczej dość niepokojące. Jego forma była na tyle kiepska, że Red Bull zdecydował, że Yuki Tsunoda ma się przeprowadzić do Włoch, by być bliżej zespołu i jego szefa, Franza Tosta. Efekty tego ruchu widać w pierwszych rundach sezonu 2022.

Yuki Tsunoda

W tym samym czasie rok temu nie kontrolowałem w pełni sytuacji. Nie do końca wiedziałem co robię. Na każdym kółku naciskałem tak jak tylko się dało i efekty były jakie były. Pozwoliło mi to jednak się znacząco poprawić, więc była to świetna nauka dla mnie jako kierowcy. Byłem w stanie wykonać kolejny krok i dzięki temu dziś zdobywam punkty. Myślę więc, że w porównaniu do poprzedniego roku wykonałem ogromny krok do przodu, szczególnie gdy mowa o tempie wyścigowym.

Yuki Tsunoda

Rok temu sporo zarzucano Tsunodzie też w kwestii tego jak porozumiewa się z zespołem. Pojawiały się głosy mówiące, że jego znajomość angielskiego nie jest najlepsza, co można było poznać po tym, iż jego komunikaty radiowe składały się bardzo często z dużej ilości słów niecenzuralnych. Aktualnie to również się poprawiło i widać, że podczas rozmów ze swoim inżynierem najmłodszy kierowca w stawce jest bardzo spokojny.

Yuki Tsunoda

Tak, jeśli chodzi o radio… może wciąż krzyczę, ale nie naciskam wtedy [przycisku] radia. To jest ogromny krok naprzód w porównaniu z poprzednim rokiem. Staram się być bardziej spokojny. Oczywiście zawsze szanowałem moich inżynierów, ale teraz chyba staram się im okazać jeszcze więcej tego szacunku. Zrozumiałem, że nie ma żadnego celu krzyczenie przez radio. Znacznie lepiej jest powiedzieć co trzeba na spokojnie i pójść dalej.

Yuki Tsunoda

Przed Tsunodą kolejna okazja na zdobycie punktów w tym sezonie i potwierdzenie, że jest on znacznie lepszym kierowcą niż podczas debiutanckiego sezonu już w ten weekend. Formuła 1 zawita bowiem po raz pierwszy na tor w Miami, gdzie odbędzie się pierwsza z dwóch rund planowanych w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

Foto. Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *