Redaktor | Fotograf

Volvo XC40 to pierwszy model marki, który otrzymał takie rozwiązanie. Pozwoli to właścicielom na otrzymanie nowych rozwiązań przez Internet.

Volvo jest jednym z bardziej innowacyjnych producentów. Po ostatnim wprowadzeniu do testów systemu pozwalającego na porozumiewanie się poszczególnych samochodów i ostrzeganie się nawzajem, przyszedł czas na kolejną nowość. Do nowego elektrycznego modelu marki, czyli Volvo XC40 Recharge przewidziano zastosowanie pierwszej aktualizacji systemu. Całość odbędzie się online i wymagać będzie jedynie dostępu do Internetu. Pozwoli to przyspieszyć cały proces, do tej pory wymagający odwiedzenia dedykowanego serwisu, co wymagało najczęściej poświęcenia kilku dodatkowych godzin.

Volvo XC40 Recharge

Już niedługo aktualizacja będzie mogła zostać zainstalowana. Przyniesie ona szereg poprawek błędów oraz kilka nowych rozwiązań. Obszarem aktualizacji będzie między innymi system operacyjny samochodu, a także system połączenia Bluetooth, kamer 360 stopni czy instrukcji obsługi online. Ponadto, aktualizacje będą mogły także usprawniać system Android Auto. Zmiany wpłyną jednak także na układ napędowy. Optymalizacji mogą ulec zasięg samochodu czy maksymalna moc ładowania. Pozwoli to na ulepszenie auta długo po tym jak opuściło ono fabrykę.

Volvo XC40 Recharge

Wszystkie te zmiany, według Henrika Greena, czyli szefa działu technologii Volvo, pozwolą na znaczne usprawnienie aktualizacji oprogramowania. Nie trzeba będzie w końcu wybierać się do serwisu. Aktualizacje będą też mogły być mniejsze i częstsze, co pozwoli na szybszą reakcję producenta w przypadku wystąpienia jakiegoś błędu wymagającego naprawy. Jedyne co będzie musiał uczynić użytkownik to zaakceptowanie pobierania i zapewnienie dostępu do Internetu. Nic prostszego, tym bardziej w porównaniu z bardziej czasochłonną wyprawą do dedykowanego serwisu Volvo.

Volvo XC40 Recharge

Volvo bez wątpienia stara się nadążyć za najnowszymi technologiami. Taki układ aktualizacji pozwoli ułatwić życie nie tylko użytkownikom, ale i producentowi, który będzie mógł wydawać szybkie poprawki. XC40 Recharge jest pierwszym modelem marki, który otrzyma takie rozwiązanie i pierwsze aktualizacje będą dotyczyć właśnie tego modelu. W końcu takie innowacje pasują do charakteru samochodów elektrycznych, które mają mieć jak najwięcej nowych rozwiązań.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *