Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Elektryczną ekspansję szwedzkiej marki zaczyna Volvo XC40 Recharge, które można już oficjalnie kupić w Wielkiej Brytanii za 53 155 funtów

Volvo XC40 Recharge P8 AWD to model przełomowy dla szwedzkiej marki, bo to pierwszy w pełni elektryczny samochód, który trafi do normalnej oferty producenta. Teraz ujawniono cennik i rozpoczęto zbieranie zamówień w Wielkiej Brytanii. Tam cena startowa wynosi £ 53 155, co w przeliczeniu na złotówki daje około 262 tysiące. Nie jest to kwota mała, ale ma ona swoje uzasadnienie w technologii, która została użyta. “Pod maską” znajdują się bowiem dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi, które łącznie generują około 400 KM. Taka moc pozwala katapultować małego Crossover’a do setki w mniej niż 5 sekund, a to wynik godny podziwu.

 Volvo XC40 Recharge

Baterie w Volvo XC40 Recharge P8 mają pojemność 78 kWh, co przekłada się na możliwość przejechania 400 km na pełnym ładowaniu. Ładowanie od 0 do 80% z kolei trwa około 40 minut, z wykorzystaniem szybkiej ładowarki. Obecnie dostępna wersja wyposażeniowa dla rynku brytyjskiego nosi nazwę R-Design. Choć samochód można już dziś zamówić to jednak dostawy rozpoczną się na początku 2021 roku. Nie wiemy jak wielkie zainteresowanie jest tym modelem i ile zamówień już zostało złożonych, ale rosnący trend na samochody elektryczne oraz SUV’y może spotęgować założenia producenta odnośnie limitów produkcji.

 Volvo XC40 Recharge

Niedawno informowaliśmy, że samochody Volvo otrzymają ogranicznik prędkość do 180 km/h. W Volvo XC40 Recharge będzie dokładnie tak samo, bo to ograniczenie dotyczy wszystkich produktów marki. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia sprzedaży w Polsce dla tego modelu, ale możemy przypuszczać, że rozpocznie się ona za kilka tygodni. Warto zatem sprawdzać informacje publikowane przez poszczególnych dealerów, jeśli jesteście zainteresowani zakupem jednego egzemplarza dla siebie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *