Po miesiącach dyskusji ogłoszono, że Valentino Rossi dołączy do zespołu Petronas SRT Yamaha w 2021 roku i będzie kontynuować karierę w MotoGP.

Dziewięciokrotny mistrz świata na początku roku ogłosił, że wraz z końcem sezonu 2020 opuści fabryczną ekipę Yamahy. Zrobił on miejsce dla Fabio Quartararo, który dołączy do Mavericka Vinalesa. Rossi początkowo chciał, aby pierwsze sześć lub siedem wyścigów sezonu 2020 określiło, czy jest wystarczająco konkurencyjny, aby kontynuować karierę. Pandemia koronawirusa zniweczyła ten plan wielkiego mistrza. Potwierdził jednak na początku sezonu w Jerez w lipcu, że ma „99% szans”, aby podpisać kontrakt z SRT. Dyskusje toczyły się przez miesiące, ponieważ obie strony dążyły do ​​sfinalizowania pewnych elementów.

Rossi

W czwartek Rossi ogłosił, że umowa prawdopodobnie zostanie podpisana w ten weekend w Barcelonie. Potwierdził też, że szef załogi David Munoz, inżynier danych Matteo Flamigni i trener zawodników Idalio Gavira będą jedynymi członkami jego obecnego zespołu, którzy do niego dołączą. W sobotę SRT i Yamaha potwierdziły, że Rossi podpisał roczny kontrakt, dzięki któremu jego kariera w Grand Prix rozciąga się do 26. sezonu.

W imieniu PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team i wszystkich jego partnerów, jest to absolutny zaszczyt powitać Valentino Rossiego – kultowego zawodnika i legendę tego sportu. Jego doświadczenie będzie dużym atutem dla zespołu, który przechodzi do trzeciego sezonu MotoGP. Jesteśmy pewni, że możemy się wiele nauczyć od Valentino. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby pomóc mu być konkurencyjnym i nagrodzić go za zaufanie, jakim darzy nas jako zespół. Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie. Wierzymy, że połączenie Valentino i Franco [Morbidellego; przyp. red.] zapewni naprawdę potężną siłę na torze, która pomoże nam osiągnąć nasz cel, jakim jest bycie jak najbardziej konkurencyjnym w przyszłym roku. Nie możemy się doczekać!

Razlan Razali, szef zespołu Petronas SRT
Rossi

„Bardzo się cieszę, że przeniosłem się do Petronas Yamaha SRT. Są młodzi, ale pokazali, że są czołowym zespołem. Są bardzo poważni i bardzo dobrze zorganizowani. W tym roku zmieniłem też szefa załogi. Jestem bardzo szczęśliwy z Davida [Munoza] i myślę, że nie osiągnęliśmy jeszcze swoich najlepszych wyników.

Valentino Rossi

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *