Yuki Tsunoda bardzo źle zaczął weekend w Budapeszcie. Japończyk w końcówce pierwszego treningu rozbił swój bolid.

Yuki Tsunoda zmaga się z wielkimi problemami. Japończyk jeździ bardzo w kratkę i w momencie, kiedy nie ma tempa oraz pewności siebie, często kończy w barierach. Zawodnik z numerem 22 bardzo słabo wszedł w weekend na Węgrzech. Po rozpoczęciu FP1 zostały wywieszone żółte flagi po tym, jak właśnie Japończyk obrócił swoje AT02, lecz wtedy jeszcze wpadka zakońćzyła się bez konsekwencji. Tempo kierowcy AlphaTauri było dosyć dobre. Yuki nie odstawał od Pierre’a Gasly’ego, lecz niestety błędu się nie ustrzegł.

Jest to już kolejny raz, kiedy Yuki Tsunoda kończy trening czy kwalifikacje w barierze. Za drzwiami stoją Liam Lawson oraz Juri Vips z F2, lecz Franz Tost wypowiedział się na temat Japończyka i stwierdził, że nie ma się czym przejmować i że ich współpraca będzie kontynuowana w przyszłym sezonie. Oczywiście finalną decyzję podejmie Helmut Marko, a wiemy, jak szybko Austriak zmienia swoje zdanie na temat kierowców.

Mechanicy wykonali fenomenalną robotę przed drugim treningiem. Tył samochodu był bardzo nerwowy podczas FP1, a zwłaszcza w szybkich zakrętach. Najwięcej do Pierre’a tracę w szybkich sekwencjach, więc przede mną sporo pracy. Po spojrzeniu na dane doszliśmy do wniosku, że w większości zakrętów jesteśmy na tym samym poziomie, a nawet na niektórych przeważam. Niestety są dwa zakręty, na których tracę bardzo dużo czasu. Próbowałem coś zmienić i skończyłem w barierze. Jeszcze muszę się sporo nauczyć.

Yuki Tsunoda
Yuki Tsunoda

Szef zespołu AlphaTauri bardzo wpiera swojego zawodnika. Franz Tost postanowił podzielić się swoim zdaniem na temat incydentu Yukiego Tsunody z pierwszego treningu.

Oczywiście dla niego jest to wielka strata. Tutaj w Budapeszcie bardzo ważne są treningi ze względu na szybko zmieniające się warunki. Na początku treningu był bardzo szybki i może nawet za szybki. Musimy pamiętać o tym, że jest to jego pierwszy raz na tym torze za kierownicą bolidu Formuły 1.

Franz Tost

Przed Yukim trudna sobota, ponieważ cały poranny trening spędził na nadrabianiu straconego czasu z FP2. Japończyk przez większość czasu trenował strategię wyścigową. Zobaczymy, jak zawodnik AlphaTauri poradzi sobie w wyścigu.

Foto: Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *