Redaktor | Fotograf

Tesla Model S w najmocniejszej wersji Plaid rozwija ponad 1000 koni mechanicznych. Dzięki temu, ten praktyczny sedan rozwija setkę w 2 sekundy, a ¼ mili pokonuje w czasie poniżej 9,5 sekundy. Jednak to dotyczy jedynie sportowego trybu jazdy Plaid. Jak radzi sobie jednak w normalnym trybie Chill, który jest używany do jazdy na co dzień? Też całkiem dobrze, jednak zauważalnie wolniej od najostrzejszego trybu jazdy.

Tesla Model S pojawiając się na rynku w 2013 roku sporo namieszała. Stała się jednym z pierwszych popularnych aut elektrycznych segmentu klasy wyższej. Już podstawowe odmiany oferowały dobre osiągi, jednak z czasem, producent zaczął oferować coraz to mocniejsze wersje. W ostatnim czasie, pojawiła się jednak wersja, która jednak przyćmiła wszystko pokazane do tej pory. Chodzi oczywiście o Plaid, która ma ponad 1000 koni mechanicznych i kosmiczne osiągi. Niedługo w ofercie pojawią się również hamulce ceramiczne. Jednak na co dzień nie trzeba używać pełnej mocy i jeździć w trybie Chill, który pozwala również zaoszczędzić energię. Na jakie osiągi pozwala ten tryb? Sprawdził to DragTimes.

Oczywiście, aby porównanie było miarodajne, najpierw sprawdzono znacznie szybszy tryb Plaid. Tu nie było zaskoczenia. 1/4 mili udało się pokonać w czasie 9,52 sekundy, a czas do 96km/h to tylko 2,4 sekundy. Następnie zmierzono tryb Sport, który jest nieco wolniejszy. Tutaj przyspieszenie do 96km/h zajęło 3,5 sekundy, a 403 metry udało się pokonać w 11,1 sekundy. To nadal bardzo przyzwoite wyniki, lepsze od niektórych konkurencyjnych modeli. Na końcu przyszła pora na standardowy tryb do jazdy na co dzień, czyli Chill.

Tesla Model S Plaid w trybie Chill pokonuje 1/4 mili w czasie 15 sekund

Tutaj również wyniki były bardzo przyzwoite. Przyspieszenie do 96km/h zajęło 7,1 sekundy, co w zupełności wystarczy na co dzień. Wynik na 1/4 mili to 15,27 sekundy. Jak na tryb ekologiczny, nadal są to doskonałe osiągi. Można również dzięki niemu zaoszczędzić sporo energii. Tym szukającym adrenaliny, bardziej przypadnie jednak do gustu ekstremalny tryb Plaid.

Film: DragTimes

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *