Redaktor | Fotograf

Tesla Cybertruck nie ma szczęścia. Jej produkcja po raz kolejny została przełożona na później. Tym razem na 2023 rok, co ogłosił niedawno sam Elon Musk. Ponadto, w 2022 roku nie czekają nas żadne nowe premiery nowych modeli Tesli. To oznacza, że w tym roku nie ujrzymy także drugiej generacji Tesli Roadster. Czy to oznacza kolejne problemy amerykańskiego producenta? Czy ekscentryczny miliarder znajdzie dobry sposób żeby sobie z nimi poradzić?

Tesla już od dawna cieszy się rosnącą popularnością i zaskakuje nas nowymi modelami. Wraz z wejściem na rynek Modelu S, wiele osób postanowiło przesiąść się na samochody elektryczne. Jednak teraz nad producentem pojawiły się czarne chmury. Konkurencja nie śpi, prezentując modele rywalizujące z samochodami Tesli. Po raz kolejny opóźni się także produkcja modelu Cybertruck, czyli pick-upa, którego ciężko pomylić z innym samochodem. Premiera innych modeli także ulegnie opóźnieniom. To jednak nie koniec złych wiadomości. W 2022 roku, nie ujrzymy żadnego nowego modelu Tesli.

Produkcja Tesli Cybertruck kolejny raz przełożona - tym razem na 2023 rok

Według słów Elona Muska, nie ma to po prostu sensu. Spowoduje to przesunięcie ograniczonych obecnie zasobów na nowe modele, co spowoduje ograniczenie produkcji pozostałych. Popyt na nie jest obecnie tak duży, że nie ma sensu opóźniania ich produkcji na rzecz nowych produktów. Według słów Muska, Cybertruck trafi na rynek w 2023 roku. Docelowo, produkcja ma osiągnąć aż 250 tysięcy sztuk rocznie. Zainteresowanie pick-upem już teraz jest ogromne, z pewnością znajdą się więc klienci na to oryginalnie wyglądające auto.

Produkcja Tesli Cybertruck kolejny raz przełożona - tym razem na 2023 rok

Niestety, wszystko wskazuje na to, że będzie to jedyny nowy model, który ujrzymy w przyszłym roku. Wciąż nie wiadomo co z ciężarówką Tesli, czyli modelem Semi. W ciągłym rozwoju jest także nowa generacja Roadstera, którego zapowiadane osiągi mają być naprawdę niesamowite, zwłaszcza przyspieszenie do setki. Wiąże się to z długim okresem rozwoju i dużym zaawansowaniem technicznym projektu. Auto prawdopodobnie trafi na rynek dopiero w 2024 lub 2025 roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *