T3 Motorsport

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Gościnnych występów nowych zawodników w DTM ciąg dalszy. Tym razem T3 Motorsport wystawi dodatkowe Lamborghini dla Maximiliana Paula.

Weekend DTM na torze Nurburgring obfitował w gościnne występy i nowe twarze. Drugi weekend z rzędu w wystawianym przez polski zespół JP Motorsport startował były kierowca F1, Christian Klien. Był on jednak jedynym gościem, którego widzieliśmy więcej razy. Na niemieckim torze tegoroczny debiut w serii zaliczyli bowiem tacy kierowcy jak Luca Stolz, Hubert Haupt czy Michael Ammermüller. Do tego doszło dwóch zastępców na miejsce pełnoetatowych kierowców. Sophia Floersch była bowiem wówczas obecna na wyścigu Le Mans, a miejsce w jej Audi zajął Markus Winkelhock. Nieobecność Deva Gore była z kolei swego rodzaju niespodzianką, bo Amerykanin miał objawy podobne do grypy. Z obawy o zarażenie COVID-em, w R8 GT3 z numerem 12 zasiadł Christopher Haase. Jak widać, stawka na Nurburgringu znacznie się powiększyła. Red Bull Ring w tym aspekcie również nie zawiedzie. T3 Motorsport ma bowiem zamiar wystawić trzecie Lamborghini.

Maximilian Paul

Swój debiut w serii DTM za kółkiem kolejnego samochodu niemieckiego zespołu zaliczy Maximilian Paul. Niemiec do tej pory ścigał się za kierownicą Lamborghini ekipy T3 Motorsport w serii ADAC GT Masters. Nie odnosił on tam jednak dotychczas zbyt dobrych wyników. Po trzech weekendach i sześciu wyścigach zajmuje on ex aequo 27. miejsce w klasyfikacji kierowców z 2 punktami na koncie. Mimo to obecność kolejnego samochodu w stawce jak najbardziej cieszy, bo urozmaica nam to obraz rywalizacji.

Jestem zachwycony, że mogę wziąć udział w gościnnym wyścigu w DTM. Do niedawna było to jeszcze tak daleko, a teraz możliwość ścigania się w jednej z najmocniejszych serii na świecie to wspaniałe uczucie. Będę naciskał wraz z moim zespołem T3 Motorsport i starał się osiągnąć dobry wynik.

Maximilian Paul
T3 Motorsport

Weekend DTM na torze Red Bull Ring odbędzie się już w dniach 3-5 września.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *