SImon Roberts

Simon Roberts został wyznaczony na stanowisko tymczasowego szefa zespołu Williams po tym, jak rodzina Williamsów ustąpiła po Grand Prix Włoch.

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że Claire Williams ustąpi ze stanowiska zastępcy dyrektora zespołu po wyścigu na Monzie, a z zespołu odejdzie teoretyczny dyrektor – Frank Williams. Oznaczała to odejście rodziny Williamsów ze swojego zespołu po sprzedaży zespołu amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu Dorilton Capital. W związku z napiętym kalendarzem, od następnego wyścigu F1 – GP Toskanii na torze Mugello – trzeba było znaleźć choćby tymczasowego zastępcę. Obowiązki szefa zespołu Simon Roberts. Nie jest jasne, jak długo dotychczasowy dyrektor zarządzający stajni z Grove będzie zajmował to stanowisko, ale zespół potwierdził, że zachowa tę rolę „w bieżącym okresie przejściowym” po przeglądzie kadry kierowniczej wyższego szczebla w Williamsie. Przeglądzie, który zaczął się już na dobre. Dyrektor generalny, Mike O’Driscoll, który był w zespole od 2011 roku, ogłosił dzisiaj zamiar przejścia na emeryturę.

Simon Roberts

Roberts dołączył do zespołu na początku tego roku jako dyrektor zarządzający. Wcześniej był wieloletnim szefem operacyjnym McLarena. Karierę w F1 rozpoczął w 2003 roku i spędził 17 lat w McLarenie, w tym rok na wypożyczeniu do Force India jako dyrektor operacyjny zespołu. Jeszcze wcześniej Roberts pracował dla Perkins Engines, BMW / Rover Group i Alstom Group.

Cieszę się, że w tym okresie przejściowym zostałem ogłoszony szefem zespołu Williams. To ekscytujący czas dla zespołu, nowa era dla tej ekipy. Jestem podekscytowany, mogąc odgrywać tę rolę. Nie mogę się doczekać wyzwania, przed którym stoimy, ponieważ chcemy przenieść zespół z powrotem na czoło stawki.

Simon Roberts
Claire Williams

W zeszłym tygodniu Williams ogłosił powołanie nowego zarządu, w skład którego wejdą założyciele Dorilton: Matthew Savage i Darren Fultz, a także były kierowca wyścigowy James Matthews. Po raz pierwszy w historii zespołu nie będzie już nadzorowany przez członka rodziny Williamsów, po odejściu założyciela Sir Franka Williamsa i zastępcy dyrektora zespołu Claire Williams. Natomiast Claire otrzymała szansę pozostania w zespole, ale uznała, że odejście w okresie przejściowym przy zmianie właściciela było „właściwym wyborem”.

Simon Roberts

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *