Ta informacja powinna ucieszyć kibiców Red Bulla i samego Checo – Sergio Perez przedłużył swój kontrakt z Czerwonymi Bykami o dodatkowy rok.

Sergio Perez przychodził do Red Bulla po naprawdę długiej sadze transferowej, ale przede wszystkim po fantastycznym sezonie 2020. Za kierownicą bolidu Racing Point zdołał on zająć niezwykle wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców, a świetny rok uświetnił zdobyciem swojego pierwszego zwycięstwa w Formule 1 podczas dramatycznego Grand Prix Sakhiru.

Popularny Checo do końca nie mógł być jednak pewny angażu na bieżący rok – na jego miejsce w Astonie Martinie był już przygotowany Sebastian Vettel, a reszta stawki miała już gotowe obsady. Jedynym wyjątkiem był właśnie Red Bull Racing – Helmut Marko miał dość słabej dyspozycji Alexa Albona, lecz równocześnie żaden junior nie był gotowy na wejście w buty kierowcy topowego zespołu, a Pierre’owi Gasly’emu nie marzył się powrót do ekipy, w której przeżywał najgorszy okres w swojej karierze. Dlatego też ostatecznie zdecydowano się na znajdującego się poza programem Red Bulla Pereza, co było sytuacją bez precedensu.

Sergio Perez

Meksykanin w obecnym sezonie radzi sobie całkiem nieźle, jeżeli porównamy jego wyniki z Gaslym czy Albonem – jedno zwycięstwo na ulicach Baku i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 104 punktów to wynik nienajgorszy, lecz każdy w padoku ma świadomość, że Pereza stać na więcej. Najwyraźniej wiedza o tym również i włodarze ekipy z Milton Keynes, gdyż kontrakt Checo został przedłużony. Tym samym Sergio będzie jeździł w Red Bullu również w 2022 roku.

Jestem naprawdę szczęśliwy z możliwości kontynuowania przygody z tak świetnym zespołem, jak Red Bull w nowej erze Formuły 1, to dla mnie świetna okazja. Każdy startuje w przyszłym roku od zera w wyniku nowych regulacji, więc moim jedynym celem jest wspięcie się na szczyt wraz z Red Bullem. Zawsze potrzeba trochę czasu na opanowanie wszystkiego, gdy dołączasz do nowego zespołu, lecz w tym sezonie wszystko działa dobrze i podoba mi się bycie częścią rodziny Red Bulla.

Sergio Perez

Foto. Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *