Zolder

Robin Frijns z Audi Sport Team ABT okazał się najszybszym kierowcą na torze Zolder w trakcie obu treningów przed siódmą rundą sezonu 2020 DTM.

Zawodnicy po łącznie czterech wyścigach na różnych konfiguracjach toru Nurburgring i przenieśli się na belgijską pętlę Zolder, na którym będą rywalizować w ten weekend. Pogoda sprzyjała kierowcom, dzięki czemu mogli spędzić jak najwięcej czasu na torze.

Zolder

W pierwszym treningu pierwszych siedem miejsc należało do kierowców Audi. Najszybszy był wcześniej wspomniany Holender z czasem 1:20.075, drugi był Rene Rast, który stracił trzy dziesiąte do Frijnsa, a trzeci Mike Rockenfeller z czasem 1:20.868. Najszybszy kierowca BMW, Timo Glock był ósmy i stracił on do Frijnsa 0.973 sekundy.

Zolder

W drugim treningu ponownie najszybszy okazał się Frijns z czasem 1:19.926, drugi tym razem był Loic Duval z czasem gorszym tylko o pięć tysięcznych sekundy. Z trzecim czasem tej sesji (1:20.017) zakończył obrońca tytułu, Rene Rast. Także i w tej sesji najszybszym zawodnikiem BMW okazał się Timo Glock. Niemiec tym razem wykręcił szósty czas, który był gorszy o 0.139s od czasu Frijnsa.

Zolder

Lider klasyfikacji generalnej, Nico Mueller z zespołu Audi Sport Team ABT Sportsline w obu sesjach zakończył z czwartym czasem. Podczas pierwszego treningu wykręcił 1:20.872, a w drugim 1:20.026. Solidnie zaprezentował się Ferdinand Habsburg z WRT Team Audi Sport, który w pierwszej sesji znalazł się na szóstym miejscu, a popołudniu na siódmym.

Robert Kubica zakończył pierwszą część piątkowych jazd na trzynastym miejscu, tracąc do najszybszego Frijnsa 1.624 sekundy. Natomiast w drugim treningu kierowca Orlen Team ART zakończył pozycje niżej, jednak stracił do Holendra zaledwie 0.844 sekundy. Pozytywna informacja jest taka, że Polak w trakcie symulacji tempa wyścigowego kręcił równe i dobre czasy, które dają nadzieje na dobry występ jutro jak i pojutrze w wyścigu. Warto też podkreślić, że dla kierowcy z Krakowa jest to kolejny nowy tor.

Kwalifikacje do pierwszego wyścigu na torze Zolder rozpoczną się o 10:40.

Foto. materiały prasowe DTM


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *