Robert Kubica

Robert Kubica podsumował swoją trzecią w tym roku sesję treningową. Polak uzyskał dziewiętnasty czas w 1. treningu przed GP Węgier.

Zaledwie tydzień po występie na torze Paul Ricard, Robert Kubica trzeci raz w tym sezonie wziął udział w piątkowym treningu Formuły 1. Kierowca dzielący obowiązki testera w Alfie Romeo i reprezentanta ekipy Prema Orlen w serii WEC ponownie zastąpił Valtteriego Bottasa na torze pod Budapesztem, gdzie zawsze mógł liczyć na spore wsparcie ze strony polskich kibiców, nawet podczas występów poza oficjalnymi sesjami w ramach weekendu wyścigowego.

Polak zajął 19. miejsce w pierwszym treningu przed Grand Prix Węgier, mając drobne problemy z turbo oraz zmagając się z tłokiem na torze podczas szybkich okrążeń. Krakowianin jest jednak zadowolony z przebiegu sesji i uważa, że był w stanie produktywnie wykorzystać 60 minut jazd na przedmieściach stolicy Węgier. Nie było to możliwe przed tygodniem we Francji, gdzie przez poważniejsze problemy z samochodem Kubica musiał często przerywać swój zaplanowany program i zjeżdżać do garażu.

Robert Kubica

Kolejny piątek, drugi raz z rzędu, oczywiście inny tor, inne warunki. Nie jest to łatwe zadanie, zmieniająca się konfiguracja auta, dodatkowo opony. Także myślę, że był to udany piątek. Mieliśmy sporo zmian pomiędzy wyjazdami, także nie było tej ciągłości. Jak się dowiedziałem jaka jest przyczepność i jak się zachowuje bolid, to zmienialiśmy coś, także jestem zadowolony, ponieważ wiem, że było sporo czasu. Moje dwa kółka na miękkiej mieszance nie były czyste, miałem dużo tłoku. Było OK, przetestowaliśmy dwie fajne rzeczy, jestem zadowolony.

Robert Kubica

Kubica został również zapytany o wspomnienia związane z Sebastianem Vettelem, który przed rozpoczęciem weekendu na Hungaroringu podjął decyzję o odejściu na emeryturę po zakończeniu sezonu. 37-latek sięgnął pamięcią aż do 1999 roku, gdy pierwszy raz miał okazję spotkać przyszłego czterokrotnego mistrza świata podczas kartingowych Mistrzostw Niemiec. Rezerwowy Alfy Romeo przyznał, że Vettel wyglądał na młodszego, niż wskazywała na to jego metryka i ma z nim wspólne zdjęcie zrobione podczas prezentacji kierowców. Warto dodać, że rywalizacja miała miejsce na torze w Kerpen, gdzie swoje pierwsze kroki w wyścigowym świecie stawiała inna niemiecka legenda królowej motorsportu – Michael Schumacher.

Foto. Alfa Romeo F1 Team Orlen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *