Repsol Honda pragnie uczcić czterdziestolecie HRC powrotem na szczyt po dwóch ciężkich sezonach w Klasie Królewskiej.

Poprzedni rok był rokiem nauki dla Pola Espargaro. Hiszpan zakończył po sezonie 2020 współpracę z ekipą KTM-a i przeszedł do zespołu Repsol Honda. Mistrz Świata w Kategorii Moto2 z 2013 roku musiał przyzwyczaić się do motocykla Hondy. Nie było to łatwe zadanie, ale można rzec, że chyba się udało nawiązać pewną więź z tą maszyną. Pol Espargaro zdobył Pole Position do Grand Prix Wielkiej Brytanii i zajął drugie miejsce w Grand Prix Emilii Romanii. Hiszpan zakończył sezon z dorobkiem wynoszącym równo 100 punktów. Testy na torze Sepang przeszył pomyślnie dla zawodników Hondy. Wszyscy byli zadowoleni w tym Pol. Hiszpan wie jednak, że to nie koniec pracy i trzeba udoskonalać model RCV213V.

Podchodzę do tego sezonu z większym doświadczeniem, które na koniec jest jedną z najważniejszych rzeczy w MotoGP. Mamy tylko pięć dni testów i to już jest coś dużego, jeśli wiesz, jaki jest zespół, jaki jest motocykl, a także co zamierzasz znaleźć. Jest to bardzo ważne, kiedy zamierzasz walczyć o jak najlepsze miejsca w wyścigu. Sam wiesz, że przez cały rok z nowym motocyklem zamierzasz go ulepszyć i uczynić jeszcze lepszym. Sądzę, że jesteśmy w dobrym miejscu. Uważam, że od Kataru będziemy gotowi walczyć o coś wielkiego, co jest naszym celem. Pracujmy dalej w Indonezji.

Pol Espargaro
Repsol Honda

Marc Marquez w końcu może odetchnąć z ulgą.

Skończyły się problemy z ramieniem, a także skończyły się problemy z widzeniem, które powróciły po wielu latach z powodu kontuzji, której Hiszpan nabawił się na treningu między rundami na torze w Misano, a torem w Portimao. Ośmiokrotny Mistrz Świata powoli wraca do formy i na pewno liczy na zażartą walkę z zawodnikami Ducati i Yamahy.

Dziesięć sezonów już w MotoGP i dziesięć sezonów w zespole Repsol Honda to marzenie. Chodzi mi o to, że jest to coś, czego nie mogłem sobie wyobrazić w moich najlepszych snach, oczywiście również w ciągu tych dziesięciu lat osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki, więc na pewno jest to coś wyjątkowego i chcę się tym cieszyć. Wiem, że postaramy się zdobyć tytuł, aby dobrze to uczcić! Moim celem w tym roku jest próba walki o mistrzostwo. Dobrze zaczęliśmy sezon w Malezji, a teraz przygotowujemy się do tych testów w Mandalika i kontynuujemy nasze przygotowania.

Marc Marquez

Zawodnicy Hondy są zadowoleni z osiągów maszyny, a to dlatego, że japoński producent wprowadził usprawnienia, które powinny ułatwić powrót na szczyt.

Myślę, że jest to największa zmiana, jaką zaobserwowaliśmy w obecnym okresie regulacji. Koncepcja maszyny 2022 to “wyrwanie się z naszej skorupy”, aby poprawić wydajność, dzięki czemu cała maszyna jest zupełnie inna niż w ciągu ostatnich dwóch lat. Zmieniliśmy silnik, podwozie i elektronikę. Także sprawdziliśmy wydajność nowej maszyny i mogliśmy potwierdzić, że działa ona w celu poprawy naszych słabych punktów. Nasz cel jest zawsze ten sam: zdobycie mistrzostwa. Ale w tych mistrzostwach zawsze staramy się być pierwsi i drudzy, to jest nasz cel z zawodnikami Hondy.

Tetsuhiro Kuwata

Foto; materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *