Jakub Przygoński awansował na piąte miejsce klasyfikacji generalnej po drugim etapie Rajdu Dakar. Aron Domżała został zaś wiceliderem kategorii SSV.

Trasa drugiego etapu biegła od Biszy do Wadi Ad-Dawasir. Liczyła ona 685 kilometrów, w tym 457 kilometrów odcinka specjalnego. Przygoński po dobrej jeździe stracił do Katarczyka Nassera Al-Attiyaha 19 minut i 49 sekund. Zwycięzca dzisiejszego etapu w wyniku błędów, jakie popełnił wraz ze swoim pilotem w niedzielę musiał zabrać się za odrabianie strat. To jednak mu się udało i Al-Attiyah zdołał awansować na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. To spory skok w porównaniu z wczorajszą 10. pozycją.

Wczoraj straciliśmy wiele czasu. Otwieraliśmy etap i było niezwykle ciężko. Dzisiaj dawaliśmy z siebie wszystko od startu do mety i wszystko działało naprawdę dobrze.

Nasser Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah Jakub Przygoński

Prowadzenie w generalce z rąk Carlosa Sainza Sr. odebrała legenda Rajdu Dakar, Stephane Peterhansel, który odskoczył utytułowanemu Hiszpanowi na 6 minut i 37 sekund. Duet Przygoński/Gottschalk zaś zanotował awans o dwie lokaty. Znajdując się na piątym miejscu tracą do Peterhansela 6 minut i 37 sekund.

Cieszymy się z ukończonego drugiego odcinka Dakaru. Był to bardzo szybki odcinek, który przejechaliśmy w dobrym tempie i bez przebitych opon, tak więc jesteśmy zadowoleni. W jednym miejscu niestety pobłądziliśmy. Opóźniło nas to o około trzy minuty.

Jakub Przygoński

W klasie lekkich pojazdów SSV świetnie poradzili sobie Aron Domżała i Maciej Marton. Polski duet zajął dzisiaj czwartą pozycję. Do saudyjsko-hiszpańskiego duetu Alsaif/Vidal Montijano stracili 2 minuty i 17 sekund, a Rezultat ten sprawił, że Domżała został wiceliderem klasyfikacji generalnej. Do prowadzącego Chilijczyka Francisco Lopeza Contardo nasz rodak traci tylko 39 sekund, co stawia go w naprawdę dobrej pozycji do zaatakowania pozycji lidera.

Francisco Lopez Contardo

Kamil Wiśniewski na quadzie zajął dzisiaj przyzwoite siódme miejsce. Do zwycięzcy, Amerykanina Pablo Copettiego stracił 24 minuty i 56 sekund, co sprawiło, że w generalce Polak spadł o jedno oczko na ósmą pozycję.

Występy innych polskich uczestników (w nawiasie miejsce i strata w klasyfikacji generalnej):

SSV:
12. (10.) Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk +20:59
14. (17.) Marek Goczał/Rafał Marton +25:35

Motocykle:
22. (20.) Maciej Giemza +28:14 (+27:15)
27. (23.) Adam Tomiczek +31:11 (+33:36)
43. (44.) Konrad Dąbrowski +1:13:12 (+1:56:49)
71. (80.) Jacek Bartoszek +2:38:41 (+5:42:09)

Foto. Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *