Przygoński piąty po drugim etapie Rajdu Dakar, Domżała wiceliderem SSV

Jakub Przygoński awansował na piąte miejsce klasyfikacji generalnej po drugim etapie Rajdu Dakar. Aron Domżała został zaś wiceliderem kategorii SSV.

Trasa drugiego etapu biegła od Biszy do Wadi Ad-Dawasir. Liczyła ona 685 kilometrów, w tym 457 kilometrów odcinka specjalnego. Przygoński po dobrej jeździe stracił do Katarczyka Nassera Al-Attiyaha 19 minut i 49 sekund. Zwycięzca dzisiejszego etapu w wyniku błędów, jakie popełnił wraz ze swoim pilotem w niedzielę musiał zabrać się za odrabianie strat. To jednak mu się udało i Al-Attiyah zdołał awansować na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. To spory skok w porównaniu z wczorajszą 10. pozycją.

Wczoraj straciliśmy wiele czasu. Otwieraliśmy etap i było niezwykle ciężko. Dzisiaj dawaliśmy z siebie wszystko od startu do mety i wszystko działało naprawdę dobrze.

Nasser Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah Jakub Przygoński

Prowadzenie w generalce z rąk Carlosa Sainza Sr. odebrała legenda Rajdu Dakar, Stephane Peterhansel, który odskoczył utytułowanemu Hiszpanowi na 6 minut i 37 sekund. Duet Przygoński/Gottschalk zaś zanotował awans o dwie lokaty. Znajdując się na piątym miejscu tracą do Peterhansela 6 minut i 37 sekund.

Cieszymy się z ukończonego drugiego odcinka Dakaru. Był to bardzo szybki odcinek, który przejechaliśmy w dobrym tempie i bez przebitych opon, tak więc jesteśmy zadowoleni. W jednym miejscu niestety pobłądziliśmy. Opóźniło nas to o około trzy minuty.

Jakub Przygoński

W klasie lekkich pojazdów SSV świetnie poradzili sobie Aron Domżała i Maciej Marton. Polski duet zajął dzisiaj czwartą pozycję. Do saudyjsko-hiszpańskiego duetu Alsaif/Vidal Montijano stracili 2 minuty i 17 sekund, a Rezultat ten sprawił, że Domżała został wiceliderem klasyfikacji generalnej. Do prowadzącego Chilijczyka Francisco Lopeza Contardo nasz rodak traci tylko 39 sekund, co stawia go w naprawdę dobrej pozycji do zaatakowania pozycji lidera.

Francisco Lopez Contardo

Kamil Wiśniewski na quadzie zajął dzisiaj przyzwoite siódme miejsce. Do zwycięzcy, Amerykanina Pablo Copettiego stracił 24 minuty i 56 sekund, co sprawiło, że w generalce Polak spadł o jedno oczko na ósmą pozycję.

Występy innych polskich uczestników (w nawiasie miejsce i strata w klasyfikacji generalnej):

SSV:
12. (10.) Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk +20:59
14. (17.) Marek Goczał/Rafał Marton +25:35

Motocykle:
22. (20.) Maciej Giemza +28:14 (+27:15)
27. (23.) Adam Tomiczek +31:11 (+33:36)
43. (44.) Konrad Dąbrowski +1:13:12 (+1:56:49)
71. (80.) Jacek Bartoszek +2:38:41 (+5:42:09)

Foto. Red Bull Content Pool