Czas rozpocząć sezon 2021! Na dzień dobry czeka nas Grand Prix Bahrajnu, które jest czwartą wizytą F1 w tym miejscu w ciągu czterech miesięcy.

Podstawowe informacje o Grand Prix Bahrajnu:

Nazwa toru: Bahrain International Circuit
Długość toru: 5.412 km
Liczba okrążeń: 57
Ostatni zwycięzca: Lewis Hamilton (Mercedes)
Rekord toru (wyścig): Pedro de la Rosa, 1:31.447 (McLaren, 2005)
Rekord toru (kwalifikacje): Lewis Hamilton, 1:27.264 (Mercedes, 2020)

W ostatnich miesiącach wyspa Bahrajn jest niezwykle lubiana przez Formułę 1. Dwa Grand Prix w listopadzie i grudniu zeszłego roku, testy przedsezonowe dwa tygodnie temu, a teraz cały padok zbiera się, aby oficjalnie rozpocząć 72. sezon Królowej Sportów Motorowych. Nie jest to jednak nic złego. Bahrain International Circuit to świetny tor, który pozwala na bardzo dobre ściganie i nie oszczędza kierowców, a przede wszystkim opon. Wyścig może być szalony, ponieważ na niedzielę zapowiadają się podmuchy wiatru, sięgające do 50 km/h!

Grand Prix Bahrajnu

Można powiedzieć, że sytuacja jest niecodzienna. Pierwszy raz od dobrych kilku lat faworytem do zwycięstwa w pierwszym wyścigu nie jest Lewis Hamilton! Bukmacherzy stawiają na Maxa Verstappena, co po tym, jak wyglądały testy zimowe, absolutnie nie dziwi. Red Bull wygląda groźnie, tył jest bardziej stabilny oraz odporny na zmieniający się wiatr. Sam Max Verstappen udowodnił już w 2020 roku, że potrafi rzucić rękawicę Mercedesom nawet w aucie, które nie jest idealne, więc danie Holendrowi pewnej i szybkiej maszyny może być przepisem na sukces Red Bulla i zakończenie hegemonii Srebrnych Strzał.

Grand Prix Bahrajnu Verstappen

Innym aspektem wartym obserwacji jest środek stawki. Prezentuje się on niezwykle ciekawie – mamy McLarena z silnikiem Mercedesa, Alpine z ogromnym wlotem powietrza i pracowitymi testami, Ferrari z poprawioną jednostką napędową, Astona Martina, który ma problemy, lecz może się z nimi uporać, AlphaTauri z pozytywnym zaskoczeniem testów, Yukim Tsunodą oraz Alfę Romeo, która jest największym pozytywnym zaskoczeniem testów. Stawka jest napakowana mocnymi ekipami, a w tle majaczy gdzieś Williams ze świetnym Russellem i dobrym zarządzaniem oraz Haas z mocnym wsparciem z Rosji, więc trzeba powiedzieć, że ten rok będzie niezwykle interesujący.

Grand Prix Bahrajnu Ricciardo

Harmonogram weekendu

Grand Prix Bahrajnu

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *