W 2020 roku będziemy mogli oglądać Roberta Kubice w serii DTM oraz Jana Kisiela w nowej podserii o nazwie DTM Trophy, gdzie będzie zmagał się w samochodzie Mercedesa

25-letni Jan Kisiel będzie w sezonie 2020 brał udział w serii DTM Trophy (czym jest DTM Trophy pisaliśmy tutaj). Polak ma za sobą starty w Clio Cup oraz w Volkswagen Castrol Cup w latach 2011-2014, gdzie za każdym razem stawał na podium klasyfikacji generalnej. Oprócz tego jest zwyciezcą Audi Sport TT Cup z roku 2015. W DTM Trophy Warszawiak występować będzie za kierownicą Mercedesa AMG GT4 w barwach zespołu Leipert Motorsport z którym 25-latek współpracuje od 2017 roku. W barwach Niemieckiego teamu Kisiel zbierał doświadczenie za kierownicą Lamborginhi w Blancpain Super Trofeo oraz Mercedesa AMG w Mistrzostwach Europy GT4 których jest aktualnym wicemistrzem. 

Od naszej ostatniej aktualizacji dotyczącej DTM Trophy seria zyskała nowego sponsora – niemieckiego producenta zdrowych napojów SUPERDRINK, powiększyła się również liczba zespołów – mamy Car Republic GmbH, które wystawi dwa Audi R8 LMS GT4 (za kierownicą jednego z nich zobaczymy niemieckiego Youtubera – Felixa von der Laden), Maxime Martin wystawi dwa Aston Martiny, Walkenhorst Motorsport będzie ścigać się dwoma BMW M4, Allied-Racing GmbH wypuści na tor Porsche Cayman, a w barwach FK Performance zobaczymy kolejne BMW M4.

Sezon 2020 będzie bardzo obfity, bo w głównej serii DTM wystartuje Robert Kubica w barwach zespołu ART Grand Prix. W testach dla młodych kierowców do serii DTM mogliśmy zobaczyć również innego Polaka, Robina Rogalskiego. Startował on wtedy w samochodzie Audi oraz zaprezentował bardzo dobre tempo, lecz ostatecznie nie znalazł miejsca w żadnym z zespołów startujących w serii. O samej serii DTM Trophy pisaliśmy już wcześniej wyjaśniając jej zasady i możecie o tym przeczytać klikając TUTAJ.

Lista weekendów wyścigowych

  • Zolder (24-26 kwietnia)
  • Lausitzring (15-17 maja)
  • Anderstorp (12-14 czerwca)
  • Norisring (10-12 lipca)
  • Nürburgring (11-13 września)
  • Hockenheimring (2-4 października)

Foto. kisielracing.com

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *