W najbliższy weekend wystartuje New York Forest Rally 2020, gdzie zobaczymy Piotra Fetelę i Rachelle Kaltak w Fordzie Fiesta R5.

Piotr ma na swoim koncie ponad sześćdziesiąt startów w rajdach. Od ponad dziesięciu lat regularnie startuje w imprezach organizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Jego kariera sukcesywnie nabiera tempa. Jeszcze w 2016 roku rywalizował za kierownicą Subaru Imprezy WRX STI, żeby sezon później zamienić plejady na Forda Fiestę PROTO.

Od tego momentu Fetela awansował do ścisłej czołówki amerykańskiej sceny rajdowej. W tym roku Fetela Rally Team ma na koncie drugie miejsce w So* Drift Rally. Wtedy na prawym fotelu usiadł znany z polskich odcinków specjalnych Kamil Heller. Później nadszedł czas na zaciętą rywalizację do ostatniego oesu podczas Ojibwe Forests Rally, gdzie ostatecznie Piotr Fetela wywalczył piąte miejsce razem z Arisem Mantopoulos z Grecji. To doskonałe potwierdzenie wysokiego tempa polskiego zawodnika.

Teraz pora na debiut za sterami Forda Fiesty R5 w New York Forest Rally. Pilotem będzie Rachelle Kaltak, przyjaciółka Piotra oraz doświadczony zawodnik. Jak podkreśla Fetela, zapewne oczekiwania kibiców przed debiutem są spore, jednak start w przedostatniej rundzie sezonu Polak traktuje jako test.

“Już w najbliższy weekend wystartuje w New York Forest Rally za kierownicą Forda Fiesty R5! 🤩Bedzie to mój debiut w tym rajdzie oraz w samochodzie, o którym od dawna marzyłem. Na fotelu pilota usiądzie Rachelle Kaltak, z którą znam się od czasu, kiedy to debiutowałem w rajdach 11 lat temu. Na pewno oczekiwania ze strony kibiców będą wielkie, ale osobiście traktuje ten start jako “testy” oraz poznanie samochodu na tyle, na ile będzie to możliwe. Chcę bardzo mocno zaznaczyć, że start tym samochodem, jest możliwy dzięki wsparciu naszych stałych partnerów Handzel & AssociatesGregory Handzel, Exit Realty Redefined Rolling MeadowsKinga Korpacz, Slawomir Rachmaciej, Tire Streets, Healthy & happy living. Jak również nowych, którzy mocno zmotywowali mnie do tego startu BROS SHIPPING oraz Greenridge Farm!” – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Facebookowym Piotra Feteli.

Forest Rally

Foto. materiały prasowe zawodnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *