Yuki Tsunoda

Yuki Tsunoda, junior Red Bulla, w przyszłym miesiącu zadebiutuje w testach Formuły 1 na torze Imola. Japończyk będzie za kółkiem AlphaTauri.

20-letni Yuki Tsunoda zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji F2 na dwie rundy przed końcem sezonu. Ma wystartować w testach debiutantów F1 na koniec roku w Abu Zabi. Wspierany przez Hondę młodzieniec jest członkiem programu juniorów Red Bulla od końca 2018 roku. Wiadomo, że rywalizuje o miejsce w AlphaTauri w 2021 roku. Włoska stajnia potwierdziła na Twitterze w środę, że Tsunoda weźmie udział w swoich pierwszych testach F1 na torze Imola 4 listopada. Japoński kierowca przeszedł przymiarkę fotela w fabryce zespołu w Faenzie.

Yuki Tsunoda

Test będzie przeprowadzony w samochodzie Toro Rosso z 2018 roku (najnowszym aucie dozwolonym do nielimitowanych, prywatnych testów). To ostatni krok w kierunku zdobycia przez juniora Red Bulla superlicencji wymaganej do ścigania się w F1. Oprócz zgromadzenia 40 punktów w kategoriach juniorskich, co Yuki Tsunoda może osiągnąć zajmując miejsce w pierwszej piątce obecnego sezonu Formuły 2. Kierowcy muszą pokonać 300 km biegu na najnowszych maszynach F1. Pomimo planowanego wyjścia Hondy z F1 pod koniec sezonu 2021, Red Bull zapewnił, że nie będzie miał żadnego wpływu na przyszłość Tsunody w ramach programu dla juniorów.

Yuki Tsunoda

Scuderia AlphaTauri ma obecnie dwóch szybkich kierowców. Zrobimy dzień testów dla młodych kierowców [w Abu Zabi] z Yuki Tsunodą. Nie ma to nic wspólnego z decyzją Hondy, że po 2021 roku znikają z F1. Filozofią Red Bulla są zawsze osiągi i on spisuje się dobrze i robi naprawdę dobrą robotę w Formule 2. W tym roku wygrał dwa wyścigi na torze Spa i Silverstone. W Austrii prowadził wyścig na mokrej nawierzchni aż do kilku okrążeń, kiedy z powodu problemów z radiem nie mógł tego utrzymać. Wykonuje naprawdę dobrą robotę, a to decyduje o osiągach kierowcy. Taka była filozofia, a potem zobaczymy, co zdecyduje Red Bull odnośnie kierowców na 2021 rok.

Franz Tost

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *