Piotr Fetela i Rachelle Kaltak zajęli doskonałe drugie miejsce w klasyfikacji generalnej New York Forest Rally w Fordzie Fiesta R5!

Piotr Fetela przed swoim ostatnim występem w sezonie 2020 studził nastroje kibiców. Debiut w samochodzie klasy R5 jest dużym wydarzeniem w karierze, dlatego start w New York Forest Rally, który odbył się w ubiegły weekend (17-18 października) miał mieć charakter zapoznawczy. Jednak równa jazda od pierwszych kilometrów w wykonaniu załogi Fetela/Kaltak pozwoliła myśleć o dobrym wyniku.

W trakcie rywalizacji były także przygody. Do największych z pewnością można zaliczyć zderzenie z sarną na trasie odcinka specjalnego przy dużej prędkości. Na szczęście samochód bardzo dobrze zniósł uderzenie i polsko-amerykański duet mógł kontynuować rywalizację.

Drobne problemy techniczne z turbosprężarką skłoniły Piotra do jeszcze ostrożniejszej jazdy i przede wszystkim zdobywania doświadczenia za kierownicą Forda Fiesty R5. Los chciał inaczej i podczas New York Forest Rally 2020 szczęście uśmiechnęło się do zespołu Fetela Rally Team.

Potwierdziła się znana rajdowa maksyma – zwycięzcy są na mecie. Po ostatnim odcinku specjalnym okazało się, że Piotr Fetela i Rachelle Kaltak są na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów! Przed nimi była tylko jedna R5-tka, a polski kierowca ustąpił jej nieznacznie, gdy po raz pierwszy poprowadził swoją R5 spośród wszystkich ośmiu rajdówek tej klasy zgłoszonych do imprezy.

No i co mam Wam wszystkim powiedzieć….? Pierwszy raz w samochodzie R5 i spośród 8-śmiu R5-tek zdobywamy razem z Rachelle Kaltak i zespołem Savage Rallysport drugie miejsce w klasyfikacji generalneJ New York Forest Rally 2020!! Nie uniknęliśmy problemów, potrącona sarna na drugim odcinku specjalnym, dwa odcinki bez ciśnienia w turbinie, małe problemy z notatkami. Wynik nie był priorytetem, tylko porządny test na tyle, na ile mieliśmy możliwości. Powtarzam kolejny raz, ze gdyby nie wsparcie partnerów, byłoby to kompletnie niemożliwe! Ogromne podziękowania dla: Greenridge Farm BROS SHIPPING Jurand Czabański Handzel & AssociatesGregory Handzel Kinga Korpacz Slawomir Rachmaciej Exit Realty Redefined Rolling Meadows Healthy & Happy Living, Inc Tire Streets Tomasz Czupryna To tylko dzięki Wam miałem możliwość pojechać samochodem klasy R5!

Piotr Fetela na swoim profilu w serwisie Facebook
Piotr Fetela

Foto. Tomasz Czupryna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *